Yeşilova Belediye Başkanı Sıtkı Koç AK PARTİ den İhraç Ediliyor

Yeşilova Belediye Başkanı Sıtkı Koç AK PARTİ den İhraç Ediliyor

Yeşilova Belediyesine 4 itfaiye eri alımlarında usulsüzlük yapıldığı yönündeki iddialar üzerine AK Parti İl Başkanlığı tarafından parti disiplin kuruluna sevk edilen Yeşilova Belediye Başkanı Sıtkı Koç un partiden ihraç edilmesine karar verildi.


AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, oğlu ve kızını sınavla itfaiye eri yapan Yeşilova Belde Belediye Başkanı Sıtkı Koç'un, partiyle ilişkisinin kesilmesi kararını aldı.

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, oğlu ve kızını sınavla itfaiye eri yapan Yeşilova Belde Belediye Başkanı Sıtkı Koç'un, partiyle ilişkisinin kesilmesi kararını aldı. Koç'un partiden ihraç edilme kararının ise AK Parti Genel Merkezi tarafından verileceği belirtildi.

Yeşilova Belediyesi, ilk defa kadro açtığı 4 itfaiye eri alımı için sınav hazırladı. Alınacak personel için yapılacak sınav ilanla duyuruldu. KPSS'den 6
ve üzeri puan alma ve lise ve dengi okul mezunu olma şartı aranan sınav için 17 Şubat 2
11 tarihinde başlayan başvurular, 18 Şubat Cuma günü mesai bitiminde sona erdi. 23 Şubat'ta yapılan sınavla alınan itfaiye erlerinin 2'si belediye başkanı Koç'un oğlu ve kızı, diğer ikisi de AK Partili meclis üyeleri Ertuğrul Oruç ve Dursun Ali Dinç'in kızları oldu. 4 kişi sınavdan sonra görevlerine başladı.

AK Parti İl Başkanlığı, Yeşilova Belediyesi'nde bu işe alımların ardından gelen tepkiler üzerine 2

9 yılında belde belediye başkanlığına seçilen Sıtkı Koç ile partinin ilişkisinin kesilmesi kararını aldı. İl Başkanlığı yetkilileri, durumu genel merkeze de bildirdiklerini ve konunun orada da görüşüldüğünü, ihraç kararını da yine genel merkezin vereceğini söyledi.

Başkan Sıtkı Koç, personel alımlarının kanun ve prosedürlere uygun olarak yapıldığını savunmuştu. Başkan Koç'un, il başkanlığının aldığı karara itiraz edeceği belirtildi.
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum