Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

ÜZÜLDÜM SAYIN BAŞKANIM
ff>
ff>  


ff>  


   Mevlüt Kandili bütün İslam Alemine Türk Cumhuriyetlerine ve Aksaray'a hayırlara vesile olsun.İnsanlar inanarak yaşar ve inancının doğrultusunda dini ve sosyal yaşamına yön verir.Mevlüt Kandili Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa S.A.V'in doğum günüdür.İnsanlar bu kutlu günde hayırlı işle ryapmak ister.Vakıflar cemaatler kendi plan ve doğrultusunda Peygamberimizi mevlütlerle salavatı şerifle selam salat yollarlar.


   Benim bağlı bulunduğum  Nakış Gıda Aksaray Temsilciliği  ticaret biriminde görev alıyorum.Nakış Gıda olarak Gül Nida Kandil Simiti satarak birçok kişiye kandil simiti ikram ettik.Bazı kurum ve kuruluşlar bizden kandil simidi  satın alarak  sevdiklerine dağıttılar ikram ettiler.


      M.H.P İl Başkanı Sayın Dr.Rıfkı Karabatak ben 4 koli istiyorum dedi kendilerine verildi.Ülkü Ocakları gül nida kandil simidini dağıttı.Mimar Sayın Bahadır Özkanlı ben 3 koli istiyorum lakin onu benim adıma siz dağıtırmısınız dedi bizde Nakış Gıda Aksaray Temsilciliği olarak dağıtma görevi üstlendik.


   Buraya kadar herşey tamam 23 Ocak Çarşamba Yatsı namazını mütakip ekipteki arkadaşlarla Ulu Camide kandil simidi dağıtacaktık malzemelerimizi yerleştirdik camiye girenlere kandil simidi veriyoruz.Ezan okunmadan önce Sayın Belediye Başkanımız Nevzat Palta  camiye teşrif ettiler ve Bahadır Özkanlı'nın kandil simidi dağıttığını öğrenince ilk emri zabıtadaki arkadaşlara verdi.Aksaray Belediyesinden başka kimse Ulu Cami önünde hayır yapamaz mış kandil simidi dağıtamaz mış.


   Saygıdeğer Aksaraylılara soruyorum bundan sonra hayır yapabilmek için sırasıyla izin mi alacağız biz Ulu Cami önünde kandil simidi satmadık hâyır yapmak  isteyen Mimar Bahadır Özkanlı'nın isteği doğrultusunda kandil simidi dağıtmak istedik.Sayın Belediye Başkanım biz seyyar satıcı değiliz Allah rızası için hizmet eden bir kuruluşuz.Üzüldüm Sayın Belediye Başkanım bazı hizmetlerde parti ayırımı yapılamaz.


   Aksaray Belediye Başkanlığını övmek veya yermek istemiyorum vicdanlarınıza soruyorum.Ben yarın vefat ettiğimde Kabir melekleri bana M.H.P limisin Ak Partili misin C.H.P limisin diye sormayacak.Seçim geldiğinde sandıkta oyumu kullanırım o kadar.


    Zaman zaman yorum yapan bazı arkadaşlar bana Ak Partili misin diye soruyordu.Ben Aksaray Partisinin vatandaşıyım Aksaraycıyım Aksaray'a hizmet edenin yanındayım  ama kim nefsinin doğrultusunda çalışma yapıyorsa burdan ona göre yazımı yazarım.Çünkü Ben Aksaray'ı çok seviyorum.


   ÜZÜLDÜM Sayın Belediye Başkanım Sayın PALTA dün gece mübarek mevlüt kandilinde bu davranışı yaparak bizi üzdünüz.Yunus Emre Hazretleri ne demiş " Sövene dilsiz gerek dövene elsiz gerek"Biz Yüce Allahın Taktirine bırakıyoruz.


 Geçen yazımın sonunda yazdığım satırları yazmadan geçemiyeceğim "Hâlbuki bizim anlayışımıza göre makamlar yükseldikçe sorumluluk da artar. Onun için Rabi İbn Ziyad el-Harisi Hz. Ömer'e gelip "Fırat kenarında bir koyun kaybolsa, Kıyamet günü senden onun mutlaka sorulacağını bil" demişti.               


          Milli şairimiz Mehmet Akif de bu konuyu mısralarında şöyle dile getirmektedir. "Kenar-ı Dicle'de bir kurt aşırsa bir koyunu, Gelir de adl-i İlahi sorar Ömer'den onu" Tek cümleyle ifade etmek gerekirse İslam'ın devlet-sorumluluk anlayışı ile bugünkü anlayış ve uygulama arasında dağlar kadar fark vardır."                       


    Yorum sizin sevgili Aksaraylılar


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.