Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

Uluslararası Ankara Film Festivali

Yaklaşık 3 aydır yoğunluğum nedeniyle köşe yazısı yazamıyordum.Malum bir taraftan Aksaray Yenigün Gazetesinde haber reklam görevi diğer yandan sosyal sorumluluk projesi olan "Ben de Varım" tiyatrosundaki basın danışmanlığım derken akşamları eve bir geliyorum hış olmuşum yazı yazacak takati bulamıyordum. Zaman zaman facebook hesabımdan beni takip eden arkadaşlar Doktor Basri Köylü ile birlikte sürdürdüğümüz "Ben de Varım " tiyatrosunda turnelere çıktık. Kimi zaman bazı ki,şilerin hakkımızda kahkaha ile güldüğü kimi zaman bazı kişilerin bunların kafası kırık ne yapmaya çalışıyorlar dediğini bazı insanlarında yaptığımız çalışmayı desteklediklerini biliyoruz.

 Öncelikle  bu çalışmaları yaparken medya olarak büyük destek veren patronum Yaşar Karatay'a  sonsuz teşekkür ederim. Çalışan kişilere Allah Yaşar Karatay gibi patron nasip etsin. Ardından zaman zaman yanımızda olsada Somuncu Baba aşkın sırrı filmine büyük ağırlık veren ve bir yandan da Aksaray'a hizmet eden Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı'yı da unutmamak lazım. Manevi desteklerde hep yanımızda olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk'ün emeğini nasıl unutabiliriz. Kamera arkası derler ya İsrafil Aktürk hocam bunlardan birisi.Sana da burdan çok teşekkür ederim sayın müdürüm.

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doktor Himmet Durgut Beyefendi yaptığımız çalışmalarda her zaman yanımızda olmasa da görevlendirdiği arkadaşlar oldukça destek verdiler. Dr Himmet Durgut hocama da teşekkür ederim. Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof Dr Yusuf Şahin'in ekibimize verdiği o destek muhteşem. Allah razı olsun bu konuda rektör yardımcılarına gereken ne varsa yardımcı olacağız demiş bu konuda ASÜ yönetimi siz bir harikasınız.

Söylemeden geçemiyeceğim bir isim daha var Ağustos ayından bugüne kadar hep yanımızda olan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Başkanı Murat Günaydın sen ki bu projeye malınla canınla destek oldun. Yaklaşık 5 ay kendine ait olan özel hususi aracını bize verdin .  O soğuk ayazlarda yolumuzu kısalttın. Bunu da hiç unutamayız. Allah senden de razı olsun.

Hani derler ya fırını fırıncıya ekmeği ekmekçiye vereceksin diye. "Ben de Varım " tiyatrosu ekibi olarak Ağustos 2015 ten  bu yana 20 den fazla gösteri yaptık. Projenin mimarı-yönetmeni senaristi ve kısaca herşeyi Psikiyatri Doktoru Basri Köylü sen tarihe geçecek bir insansın. Birçok insan şizofreni kelimesini duyduğu an bu tür işlerden kaçarken sen şizofreni hastalarını tekrar hayata kazandırdın. Aksaray'da kamu kurum ve kuruluşlarında ziyaret etmediğimiz projemizi anlatmadığımız kurum kalmadı heralde.

Geçtiğimiz haftalarda Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar programıiçin  gelen 5N 1 K ekibi  çok güzel bir çekim yaptı. Kenan Taş ve Kameraman Fatih Öztürk harika bir çekim yapmışlar. Haziran ayında Doktor Basri Köylü CNN Türk televizyonunda programa katılacak. 20 den fazla tiyatro gösterisi yaptık. Isparta'ya gösteri yapmak için gittiğimizde hollywood yıldızları gibi karşılandık. O kadar büyük ilgi ve alaka vardı ki anlatılmaz sadece yaşanır. 

Isparta'dan sonra Bursa'da gösteri yaptık Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın çok güzel bir programla bizim gösteri yapmamızı sağladı.Harikasın sen Rüstem Hocam ufku geniş değerli insan.

27 Nisan Çarşamba günü ODTÜ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümün hazırladığı söyleşiye katıldık Yaklaşık 3 saat süren programda söyleşiye gelen öğrenciler kimi zaman gözyaşlarına hakim olamadılar kimi zaman ayakta alkışladılar.

28 Nisan Perşembe günü MEB Şura Salonunda 27.Uluslararası Ankra Film Festivaline katıldık.Çok sayıda saygın insanın ve sanatçıuların katıldığı programda birçok sinema ve tiyatro sanatçısıyla gazeteci arkadaşlarla televizyoncularla görüştük. Özellikle Beren Saat- Yılmaz Erdoğan ve Aytaç Armanla harika sohbet ettik. Özellikle Beren Saat ve Yılmaz Erdoğan projemize çok büyük ilgi gösterdi. İstanbuluın tanınmış gazetecilerden Elif Dağdeviren ile bu konuda epeyi konuştuk. 

Uluslar arası Ankara Film Festivalinde Doktor Basri Köylü'nün yetiştirdiğ şizofreni hastası oyunculardan Çapan Altınsoy ve Tansel Ada oraya gelen kişilere projeyi anlatıyor. Basri Bey bir kenara çekildi hayattan vazgeçen tekrar hayata dönen hasta oyuncularının harikalığını seyrediyor. Özellikle Çapan sen muhteşemsin eğer ben seni tanımasam bu hasta filan değil derim. Sen standa gelen kişileri bağlayıcı o güzel kelimeleri nerden buldun.İnsanlar etrafında pervane oldu. Tabiki senin o muhteşem hareketlerini de ben ve Sinan Koç kardeşim görüntüye almak kaldı.

Ankara Film Festivalinin organizatörü İnci Demirkol hanımefendinin sözleri geceye damgasını vurdu. "Siz Ben de Varım Tiyatrosunun ekibi bundan sonra Ankara film festivaline her yıl özel onur konuğu olarak davetlisiniz.  Kendi çektiğiniz film ile gelin"demesi bizleri çok sevindirdi. Birçok kişi oraya gelebilmek için içeriye girebilmek için davetiye ararken "Ben de Varım " tiyatrosu ekibi her yıl özel onur konuğu olarak orada yerini alacak. Bu bulunmaz bir nimet.

Ak Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti telefonda bize başarılar dilemesi bizi ayrıca sevindirdi ve mutlu etti. Bu konuda hassas davrandığı için kendisine ayrıca teşekkür ederim. Yazacağım çok şey var ama Allah nasip ederse fırsat buldukça Aksareay medya com da yazmaya sizlere bilgi vermeye devam edeceğim. Görüşmek dileğiyle

Sizi yüce Yaradan'a emanet ediyorum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.