TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU BAŞKAN NEVZAT PALTA’YI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU BAŞKAN NEVZAT PALTA’YI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Aksaray’a gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı makamında ziyaret etti.

Aksaray’a gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı makamında ziyaret etti.
Başkan Nevzat Palta, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi “Sizleri Aksaray’da görmek bizi mutlu etti. Özellikle sanayici bir işadamı ve bunları temsil eden bir kişi olarak Aksaray’ımıza ve belediyemize hoş geldiniz Aksaray’ımız son 7-8 yıl içinde başta merkezi hükümetimizin katkıları olmak üzere çok gelişti. Belediye olarak sivil toplum örgütleriyle, meslek odalarımızla çok güzel birlikteliğimiz ve ilişkilerimiz var. Aksaray şöyle baktığınız zaman çevresindeki illere göre çok büyük yatırım alan ve nüfusu da kaliteli anlamda % 5
’ye varan bir artış var. Dolayısıyla buda bizim ve Aksaray açısından önemli. İnşallah sizlerinde himmetleriyle ve katkılarıyla Aksaray’ımızı daha iyi ve güzel yerlere getirmeye çalışacağız.
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise açıklamasında Aksaray’ın örnek bir il olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi “Bende Başkana teşekkür ediyorum. Kendisi başkan olduktan sonra Aksaray’a gelmemiştim. Görevinde de başarılar diliyorum. Bu arada kendisine de huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum.Sayın Başkanın da ifade ettiği gibi Aksaray son dönemde kendi kabuğunu yırtan Türkiye de örnek şehirlerimizden bir tanesidir.Tabi birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır.Kültürümüzden gelen bu sözün somut örneğini Aksaray’da yaşıyoruz.Burada tabi Sayın Valimiz, gerek Sayın Belediye Başkanımız, Özel sektöre, girişimciye, yatırımcıya büyük destek veriyorlar.Eğer Aksaray zenginleşecekse girişimci sayısını artırmayla ve girişimcisini daha ileriye götürmekle zengin olur.Yapmış oldukları katkılardan dolayı Valimize ve Belediye Başkanımıza Teşekkür ediyorum.”
Yapılan görüşmelerin ardından Başkan Nevzat Palta, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Somuncu Baba’nın Muhabbetnamesi ve dokuma kilimi hediye etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.