TIP FAKÜLTESİNE ADIM ADIM


          Sevgili Aksaray medyacılar  yeni bir günle yeni bir haftayla herkese  merhaba  Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulması için başlattığımız  "Bir Tuğlada sen koy"kampanyası çığ gibi büyüyor.Perşembe-Cumartesi arası Ankara'da bazı kişilerle görüştüm ve yetkili kişiler bu çalışmamıza teşekkür ettiler.
    Pazartesi sabah Üniversite Rektörü Prof Dr.Mustafa ACAR'ın basın toplantısına çağrıldım.Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, göreve geldiği günden itibaren geçen süreçteki icraatlarını değerlendirdi.

    Aksaray Medya comun başlattığı kampanya gazeteci arkadaşlar tarafından kendisine sorulurken Sayın Rektörümüz kampanyanın kamu oyunda bir gündem oluşturduğunu ve bu dosyanın tekrar açılması gerektiğini belirterek kalındığı yerden devam etmesini söyledi.

    Sayın  Rektörümüzün bu konuyu tekrar ele alması bizi oldukça sevindirdi.Kendisine aksaraymedya.com olarak ayrıca teşekkür ederiz. Biz Aksaray'a hizmet edilmesi için kim bir çivi çakarsa Allah razı olsun diyoruz.Amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemek.

  Son zamanda açılan sadece Kırşehir deki Tıp Fakültesi değil Kırşehir-Adıyaman-Amasya-Kastamonu-Kırıkkale-Çanakkale-Muğla-Kars-Yozgat-Ordu-Sakarya-Düzce-Tekirdağ   Üniversiteleri Tıp Fakülteleri Aksaray medya com olarak biz bir anda Tıp Fakültesi açılsın demiyoruz.

  Tıp Fakültesinin açılması  için öncelikle bunun yapılacağı yerin ve alt yapı kadrosunun ortaya çıkması lazım.Hacettepe Üniversitesi desteğiyle Aksaray'a 4

yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurulabilir.Hacettepe Üniversitesi Profesör -Doçent-Yardımcı Doçent-Araştırma görevlisi ve Doktorlar için ayrı bir çalışma yapılabilmesi.

 Bu çerçevede Aksaray Devlet Hastanesi 4

yataklı,Anestezi ve Reanimasyon,Beyiin ve Sinir Cerrahisi,Biyokimya ve Klinik Biyokimya,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,Deri ve Zührevi Hastalıkları,Enfeksiyon Hastalıları ve Klinik Mikrobiyoloji,Fizik Tedavi ve Rehabilatasyon,Genel Cerrahi,Göğüs Cerrahisi,Göz Hastalıkları,İç Hastalıkları,İlk  ve Acil Yardım,Kalp ve Damar Cerrahisi

Kardiyoloji,Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji,Nöroloji,Nükleer Tıp,Ortopedi ve Travmotoloji,Patoloji,Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi,Radyodiagnostik,Ruh sağlığı ve Hastalıkları Üroloji branşlarında uzman tabiplerin görev yaptığı All rolünde hizmet hastanesidir.

    Sevgili Aksaray medyacılar Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulması için elimdeki belgelerle yola çıktım. Biz bundan yılmadan devam edeceğiz.

     Selam sevgi ve dua ile

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum