Talat ŞAHAN Afyonkarahisar Akarçay Deresi Islah İşini Aldı

Talat ŞAHAN Afyonkarahisar Akarçay Deresi Islah İşini Aldı

Aksaray Ticaret ve Sanayi Meclis Üyesi AKGÜR İnşaat Ltd.Şti. sahibi ve Müdürü Talat ŞAHAN Afyonkarahisar Akarçay Deresi Islah işini alarak Aksaray'lı İşadamlarımızın başarılarından birini daha gerçekleştirmiş oldu.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Meclis Üyesi AKGÜR İnşaat Ltd.Şti. sahibi ve Müdürü Talat ŞAHAN Afyonkarahisar Akarçay Deresi Islah işini alarak Aksaray'lı İşadamlarımızın başarılarından birini daha gerçekleştirmiş oldu.

 

Toplam bedeli 33 Milyon TL olan ıslah işinin başlangıcı ile ilgili düzenlenen toplantıya Çevre ve Orman Bakanı Prof.Dr.Veysel EROĞLU, Afyonkarahisar Valisi İrfan BALKANLIOĞLU, Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, DSİ Genel Müdürü İsmail UĞUR, AKGÜR İnşaat sahibi hemşerimiz Talat ŞAHAN, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Toplantıda bir konuşma yapan Bakan EROĞLU Bakanlığının yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdikten sonra şunları söyledi :

" Değerli kardeşlerim son olarak Akarçay ile ilgili projeden kısaca bahsedeyim. Hakikaten sadece dere ıslahı olmayacak. Etrafını yeşillendireceğiz. Muhteşem ve Türkiye’de benzeri olmayan bir ıslah yapıyoruz. Yer ıslahı değil bu aslında bir peyzaj çalışması. 42 trilyonluk muhteşem bir yatırım. Ama Afyonkarahisar’ımızın buna ihtiyacı var. Çünkü biz Afyonkarahisar’ı bütün ilçeleri ile beraber tarımın, turizmin, spor turizminin merkezi yapacağız. Akarçay Islahı sadece yetmiyor. Eber gölünü kurtardık. İnşallah bütün ilçelerdeki atık su arıtma tesislerini yapıyoruz. Ayrıca Afyonkarahisar’ a da dünyanın en ileri biyolojik arıtma tesisini kuruyoruz. Bu yılsonunda bitecek ve 11.11.2
11 saat 11.11’de hizmete açacağız inşallah." dedi

 

Konuşmaların ardından, Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar Milletvekilleri ile DSİ Genel Müdürü İsmail Uğur ve hemşerimiz Talat Şahan platformdaki butonlara basarak, temele ilk harcı koydu.

 
Konuyla ilgili açıklama yapan AKGÜR İnşaat sahibi ve ATSO Meclis Üyesi Talat ŞAHAN ise

"Bir Aksaray'lı olarak böyle bir projede çalışmaktan son derece memnunum. Artık Aksaraylı firmalarımızın da yurt içi ve yurt dışında ihaleler alması şehrimizin büyüyüp geliştiğinin göstergesidir. Alnımızın akıyla aldığımız işleri en iyi şekilde tamamlayarak daha büyük projelerde yer almak istiyoruz. Başta çalışanlarımız olmak üzere, çalışmalarımızda bizlere destek olan herkese teşekkür ederim." dedi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.