STK’lar’dan Tam Destek

STK’lar’dan Tam Destek

STK’lar’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Belediye Başkanı Evren Dinçer’e tam destek

31 Mart yerel seçimler öncesi STK’larından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti Aksaray Belediye başkanı adayı Evren Dinçer’e tam destek açıklaması sosyal medyada yaptıkları 60 sivil toplum örgütünün bulunduğu destek mesajı ile kamuoyuna duyurdular.

Son dönemlerde millet olarak, devlet ve İslam alemi olarak zorlu süreçten geçildiğini belirten STK’lar, “31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin tarihi bir seçim olduğuna dikkat çekerek, 31 Mart seçimlerinin sancılı ve çalkantılı bir sürecin sona ermesi, zorlu yolun aydınlığa ulaşmasında simgesel bir dönüm noktası olarak bir beka seçimidir.” dedi.

STK’lar; “Milletin oylarıyla seçilecek belediye başkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istikbal, istiklal ve istikrar noktasında büyük bir ivme yakalayan ülkemizin demokratikleşme, sivilleşme ve özgürleşme yolculuğunun da liderliğinin teminatı olacaktır. Türkiye’yi bilen, milletiyle ortak ya da benzer bir hayat öyküsüne sahip, milletle aynı sıkıntıları çeken, milletin sevinçlerine ortak olan, gelenek ve göreneklerini bilen ve yaşayan, medeniyet değerlerine sahip çıkan ve yayan, Türkiye’nin siyasi ve toplumsal dengelerini iyi bilen ve yönetebilen bir Cumhurbaşkanımız bir dünya liderimiz var. Düne kadar  “Üniversite kapılarından geri çevrilen genç kızlarımızı, Kur'an kurslarına gidemeyen çocuklarımızı, başörtülü olduğu için memurluğu sona erdirilen kadın kardeşlerimizi, Kürt olduğu için ötekileştirilenleri, kesintisiz eğitim uygulamasıyla kendi çocuklarına ve gençlerine zulüm eden devlet anlayışını, katsayı uygulamasıyla meslek liselerinin kapanma noktasına geldiği günleri bu ülkede yaşadık. Maalesef yıllarca ülkemizde kendi vatandaşını tehdit olarak görüp darbe yapan, muhtıra yazan ceberut devlet anlayışı hüküm sürdü. Bir yandan ötekileştiren devlet, diğer yandan kan pazarı kuran terör örgütü binlerce can aldı, çözümsüz geçen otuz yılımız heba oldu. 28 Şubat zulmünün etki ve travmaları hala devam etmekte. Son yıllarda yapılan reformlar ve gelişmelerle millet daha özgür, daha müreffeh, daha huzurlu. Hayat kalitemiz sürekli yükseliyor. Terörle mücadele sonuna kadar devam ediyor. Kesintisiz eğitim dayatması sona erdirildi. İmam-Hatip ortaokulları açıldı. Seçmeli Kur'an ve siyer dersleri getirildi. Katsayı uygulaması bitirildi. Kız öğrencilerimiz ve kadın kamu görevlisi kardeşlerimiz başörtüsüyle eğitim görebiliyor ve kamu hizmeti sunabiliyor. Artık, hak ve özgürlüklerin esas alındığı, yasakların istisna olduğu bir Türkiye var. Sivil toplum ve devlet kuruluşları ile Filistin, Arakan, Bosna, Somali, Suriye ve nerede yardıma muhtaç birileri varsa Ensar gibi yardıma koşan bir Türkiye var” ifadelerine yer vererek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Aksaray AK Parti belediye başkan adayın yanında olduklarını ve STK’ları olarak tam destek verdiklerini ifade ettiler.

Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu olarak; Türkiye Cumhuriyeti'nin bir beka mücadelesi verdiği bir dönemde, ülkemizin 17 yıldır madden ve manen gelişmesi ve güçlenmesi yolunda kayda değer hizmetler sunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Aksaray Belediye Başkan Adayımız Sayın Evren Dinçer’e olan desteğimiz devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

hg.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.