Sercan Belgemen'den 19 Mayıs Mesajı

Sercan Belgemen'den 19 Mayıs Mesajı

Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Sercan Belgemen'in açıklaması şu şekilde..

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a doğru yola çıkmış ve bu gün İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı  Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün kabul edilir.

Savaşın tüm yurdu etkisi altına aldığı bu günlerde vatan topraklarımız Fransızlar, İtalyanlar, İngilizler,Yunanlılar tarafından paylaşılmaya başlanmıştır, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ülkeyi kurtarmak için Samsun’a doğru yola çıkmıştır. Bu adımın ardından gerçekleştirilen adımlar ülkemiz adına büyük önem taşır. Özgürlüğe ve bağımsızlığa atılan önemli bir adımdır. ’’Ya istiklal,ya ölüm’’ ilkesi ile ülke düşmandan kurtarılana kadar savaşılmaya devam edilmiştir. Birlik ve beraberlikle birbirine karşı tam güven ve inançla sarılan bir neslin destanı bu vatan topraklarında yazılmıştır. Tam bağımsızlık çercevesinde esaret altına girmeyi kabul etmeyen bir ecdanın torunları olan bizler milli değerlerimize sahip çıkmalıyız.   Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bu büyük zaferle sonuçlanan çalışmaları Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içinde her yıl 19 Mayıs günü Milli Bayramımız olarak kutlanır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı Kurtuluş Mücadelesinin zafer sonucu başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  silah arkadaşları,askerler ve canı pahasına savaşan halkın saygıyla anılması,unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması adına önemli bir gündür.

Birlik ve beraberliğimizin inaçlarımızın devamı için tüm Türk Gençliğinin ve Türk Halkının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutlar, Kurtuluş Mücadelesi Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

 

 

                                                                                

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.