Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

Seçim Maratonu Başladı

      Herkese Hayırlı Pazarlar ,bugün evdeyim yoğun bir haftanın ardından saat 11 e kadar uyumuşum.10 Şubattan sonra siyasette seçim trafiği oldukça güzel.İlk adaylık müracatını Kocaeli Lise Müdürlüğünden istifa eden Ali Osman Köse yaptı. Genç dinamik olan aday adayımız ilk kez girdiği seçimde oldukça heyecanlı.Perşembe günü Kayseri Melikgazi Kaymakamlığından istifa eden Erkaya Yırık abimiz müracatını yaptı.Aksaray konusunda oldukça bilgi sahibi olan Erkaya Yırık Özel İdare Müdürlüğü genel sekreterliği yapmıştı.Aksaray'ı çok iyi tanıyor.Perşembe Öğleden sonra SGK Müdürü Saffet Çalışkan adaylık müracatında bulundu.İstanbul SGK Sirkeci Müdürü Uzman Eczacı Suat Güneş te istifa etmişti. Aday adaylığı için önümüzdeki günlerde Aksaray İl Başkanlığında müracatını yapacak.İstanbul'da büyük çalışmalar yapan Suat Güneş çevresinde oldukça seviliyor.Bu gece Aksaray'a gelecek olan Suat Güneş Ortaköy Bozkır köyünde akrabaları ile görüşecek

Dün gazetemize gelen Ak Parti Genel Merkezinde görev yapan ve aday adayı olmak için müracat edecek olan Ayhan Yeni beyle tanıştık.Genç dinamik ve ekonomist olan Ayhan Yeni ile güzel bir sohbet ortamımız oldu.

Dün gazetemiz aday adaylarının ziyareti sebebiyle yoğundu.İstanbul  Müsiad Ekibinde olan Genç İşadamı Cihangir Saatçioğlu ile görüştük yapacağı projeleri anlatarak önümüzdeki günlerde adaylık müracatını yapacağını söyledi. Memur Sen Aksaray İl Başkanı  Mahmut Aslan'da Ak Partiden adaylık müracatını hafta için de yapacak.

Cumartesi günü Aksaray'a gelen Gümrükler Genel Müdürü Cenap Aşçı ayağının tozuyla bugün Eskil'i  ziyaret etti.Eskil Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Zavlak, Eşmekaya Belediye Başkanı Tayfur Başgan ve yönetimle görüşerek temayül yoklamasında destek istedi. Ayrıca Eskillilerin eniştesi de olan Cenap Aşçı'yı Eskilliler bağrına basar heralde. Pazartesi günü saat 11.00 de Ak Parti İl Başkanlığında adaylık müracatını yapacak olan Cenap Aşçı büyük bir kalabalıkla Ak Parti İl Başkanlığına geleceğini belirtti. Cenap Aşçı'nın kurmayları Av.F.Memiş Mutlu, Mimar Kazım Mutlu ve Yeşilovalı Veyis Baysal seçime odaklanmış bir  şekilde siyasete girdiler.

Bugün Ak Parti Milletvekili aday adaylarından Ankara Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya Irmak ile telefonda görüştük. Sarıyahşi ve Ağaçören Bölgesinde seçmenlerle görüceğini ve destek isteyeceğini belirten Yahya Irmak ile önümüzdeki günlerde görüşeceğiz.

Aday adayları çoğalırken Keçiören Belediyesinden ayrılan DR. Veteriner Hekim Ercan Kurnaz'da istifa edenler kervanına katıldı.,Ankara Çankaya Teşkilat Başkanlığından seçim süresi için istifa edenlerden birisi de Bora Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nutku Akın kurmaylarıyla birlikte seçim çalışmasına 1 ay önce start verdi.

Ankara Keçiören İlçe Teşkilatından olan Eczacı Mehmet Bekleviç mahdumu Alican Bekleviçle Ağaçören-Sarıyahşi-Ortaköy-Gülağaç ve  Güzelyurt'ta gezmedik yer bırakmıyorlar.Burdaki kişilere kendilerini tanıtarak onlarla alakadar oluyorlar.Teşkilatı ve siyaseti bilen bir vekil aday adayı.Zaten Ankara merkezi Keçiören İlçesi etkilemiyor  mu?

  Dün akşam telefonda görüştüğüm mert insanlardan birisi olan Mehmet Ali Merç çarşamba  günü Aksaray'da seçim takvimine göre belirlediği yol haritasına göre temayül yoklamasına kadar çok sıkı bir çalışma yapacak. Kurmayları ile birlikte bugün Aksaray'a gelen İş Adamı Mehmet Al Merç'in Aksaray için çok güzel projeleri var.Kendisiyle görüştüğümüz İş adamı Mehmet Ali Merç projelerini şöyle açıkladı.

AKSARAYA YAPACAĞIMIZ YATIRIMLAR VE HİZMETLER.

1.İki bin öğrencinin eğitim alacağı doğal kaynaklar ve enerji üzerine eğitim veren ve Türkiye’de bir benzeri olmayan enerji ve doğal kaynaklar Meslek Lisesi yatırımı olacak.

2. Ayrıca organize sanayi bölgesinde 12.000 m2 lik alanda uygulama laboratuarları ve imalat atölyeleri olacak.Ayrıca GSM ve yüksek gerilim direkleri de üretilecek.

3.Çalıştığımız ve çalışacağımız projelerin tüm metal ekipmanları üretim fabrikası kurulumu.

4.Güneş enerjisi sistemlerinin kurulum ekipmanları ve panelleri üretim fabrikası.

5.Yurtdışından alınmış ve yakında başlayacak projelerimiz için yaklaşık 10.000 kişi istihdam edilecek, benim amacım bu sayıdan çoğunu Aksaray’lı hemşerilerimizden sağlamak olacaktır.

6.Ayrıca yatırım danışmanlığı yaptığımız yabancı yatırımcıları Aksaray’a yatırım için ikna etmeye ve getirmeye devam edeceğiz."

MHP Aksaray İl Başkanlığı seçim süresince sessizliğini koruyor.Miiletvekili için bulundukları görevden Maliye Bakanlığından istifa eden Tuğrul Karacaer, TMO'dan Kılıçaslan Ekin, İç İşleri Bakanlığı Emniyet Müdürlüğünden istifa eden Ziya Kılıç çalışmalarına başladılar. MHP de adaylık müracatı 12-19 Mart tarihlerinde yapılacak.

Bugünlükte bu kadar  tüm sevenlerime ve sevmeyenlerime hayırlı günler diliyorum.

Kalın sağlıcakla 

10979372_906651792720061_1514861158_n.jpg

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum