Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli personel alacak

Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli personel alacak

Sağlık Bakanlığı, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'nda mevcut çalışanların yeni yılda çalıştırılacakları hizmet birimlerinin tespit edildiğini açıkladı.

Bakanlık yaptığı yazılı açıklamada, 2

3 yılında 4924 sayılı Kanunla sağlık elemanı temininde güçlük çekilen yerlerde sözleşmeli sağlık personeli çalıştırılması imkanının getirildiği, sözleşmeli personel istihdam edilecek hizmet birimlerinin de her yıl sonunda >Sağlık Bakanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulu kararı ile tespit edilmesinin öngörüldüğü belirtildi.

>17 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALINIYOR HABERLERİ DOĞRU DEĞİL


Açıklamada, ''Bu kapsamda, 3
Aralık 2
1
tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'nda yeni sözleşmeli personel alımı öngörülmemiş olup mevcut çalışanların yeni yılda çalıştırılacakları hizmet birimleri Bakanlar Kurulu Kararı ile tespit edilmektedir'' ifadelerine yer verildi.

>12 BİN 4B'Lİ PERSONEL OCAK AYINDA ALINACAK>657 sayılı kanunun 4/B maddesine göre 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımıyla ilgili ÖSYM Başkanlığı ile yapılan görüşmelerin tamamlandığı kaydedilen açıklamada, bu personel alımıyla ilgili ilanın, 2
11 yılı ocak ayının ilk haftasında ÖSYM tarafından yapılacağı duyuruldu.>Açıklamada, ayrıca 2
11 yılında gerçekleştirilecek 4/B sözleşmeli personel alımlarına ilişkin Maliye Bakanlığı ile başlatılan çalışmanın kısa zamanda sonuçlandırılmasının hedeflendiği vurgulandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.