Rıfkı Karabatak : Devlet Adamının Görevi Çatıştırmak Değil Birleştirmek Olmalı

Rıfkı Karabatak : Devlet Adamının Görevi Çatıştırmak Değil Birleştirmek Olmalı

Demokrasi havarisi görünen iktidar yapılan şifre-kopya skandalıyla hakları alenen gasp edilmiş milyonların hak arama çabalarıyla, gerekirse bende 10.000 kişi toplarım diyerek adeta dalga geçmektedir.

  MHP İl Başkanı Op. Dr.Rıfkı Karabatak yayınladığı basın bülteninde şunları söyledi. Seçim yaklaştıkça AKP gerçek yüzünü göstermeye başlamıştır. Demokrasi havarisi görünen iktidar yapılan şifre-kopya skandalıyla hakları alenen gasp edilmiş milyonların hak arama çabalarıyla,  gerekirse bende 1
.


kişi toplarım diyerek adeta dalga geçmektedir. Sormak lazım acaba toplayacağınız 1
.


kişi kendilerine şifreler verilmiş olup ta foyası açığa çıkanlardan mı oluşacaktır ? Ne güzel kopya çekmiştik bize haksizlik ediyorsunuz diye mi eylem yapacaklar ?? Yoksa  neden hak arıyorsunuz diye toplanan gençleri mi dövdüreceksiniz??   Siz koro halinde  ikna olduk derken, bizzat ÖSYM Başkanı sehven olmuş açıklaması yaptığında hiç yüzünüz kızarmadı mı??  Sehven kelimesi memurların açıklayamadıkları iyi niyetli hataları  ifade etmek için sığındıkları bir kelimedir. Yüzlerce sorunun yer aldığı sınavda sehven bir iki soruda hata olursa olur. Bu gayri ciddi açıklamayı yapan kurumun yöneticileri için herhangi bir tasarrufunuz olacak mı???
İki lafının biri adalet olan iktidarın,  adaylıkları veto edilen BDP lilerin avukatlığına soyunurken, 2

7 SEÇİMLERİNDE  benzer şekilde Adana 2. Sıra milletvekili adayımız  Ali Halaman’ın milletvekilliği engellendiğinde hiç sesi çıkmamıştı. Hükümet Sözcüleri, siyasallaştırıp vesayet altına almaya çalıştıkları Yargı Organlarının, hoşlarına gitmeyen her kararından sonra ortalığı velveleye vermeleri peşinden  düzeltme adına yeni hukuk skandallarına zemin hazırlamaktadır.  Yargı sadece sizin dümen suyunuzda karar alırsa, mı bağımsız ve alkışlanacak yargı olacaktır ??? 9 yıldır tek başına iktidar olanlar, gerekli yasal düzenlemeleri yapmayıp ardından,  SADECE KENDİ OYLARININ OLUMSUZ ETKİLENECEĞİ KAYGISIYLA, kah yurt dışında yaşayanların oy kullanmaları,  reddedilen adaylıklarla ilgili YSK yı hedef gösteren açıklamalar yapmaktadır. Herkes bilir ki;  yargı mensupları yürürlükteki kanunlar çerçevesinde karar verirler. Kanunları kendileri yapmazlar. Eğer kanunlardan kaynaklanan bir aksaklık varsa bunun sorumlusu da , o aksaklığı doğru teşhis edip, zamanında kanuni düzenlemeler  yapma  öngörüsünü gösteremeyen iktidardır.   Oynanan ortaoyunun sonucu ülkenin dört bir yanında gösteriler kavgalar gözaltılar can kayıpları yaşanmıştır.Muhtemelen bugün her şey başladığı noktaya dönecek, BDP destekli adayların  hepsinin adaylıkları onaylanacak,  arada yaşanan kargaşa ve dökülen kan AKP nin vebal listesine yeni bir satır olarak eklenecektir. Üstelik bu süreçte mağdur edilmiş postuna büründürülmüş BDP destekli adaylar, ekran ekran gezdirilmiş, rahatça bölücülük  propagandası  yaptırılmış,  hatta Devletin Polisine tokat atan ̷


; ler Devletin Televizyonunda ağırlanmıştır.
           Hak arayana da, mağdur olana da aynı adalet ve şefkat duygusuyla kucak açmak zorunda olan Hükümet mensupları,  kişileri, kendi yandaşı olanlar ve diğerleri diye ayrıştırma,  çatıştırma ve oluşan kargaşa ve kaostan kendine  pay çıkarma peşindedir. Hangi tezgahı açarlarsa açsınlar, 12 Haziranda,  o iradesine kulak vermedikleri ve maraba gördükleri halk,  gereken dersi kendilerine verecektir.
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.