Rahim Aydın MHP den Aday Adaylığını Açıkladı

Rahim Aydın MHP den Aday Adaylığını Açıkladı

Emekli Albay Rahim Aydın MHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısıyla aday adaylığını açıklarken hedefinde AK Parti Hükümeti vardı

Emekli Albay Rahim Aydın  MHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısıyla aday adaylığını açıklarken hedefinde AK Parti Hükümeti vardı


 


Ülkemiz zor günlerden geçmektedir. Sekiz yıllık AKP iktidarı ülkemiz bölünmenin eşiğine getirmiştir. Bin yıllık birlikte yaşayan Et ve Tırnak gibi iç içe geçmiş kız alıp vermek suretiyle akraba olmuş, Türk ve Kürdü düşman etmek için yüz yıllardır uğraşıp başaramayan emperyalistlerin yapamadığını AKP iktidarı sekiz yılda başarmıştır.


Aydın Partililere yaptığı konuşmada ̶
;Ülkemiz zor günlerden geçmektedir. Sekiz yıllık AKP iktidarı ülkemiz bölünmenin eşiğine getirmiştir. Bin yıllık birlikte yaşayan Et ve Tırnak gibi iç içe geçmiş kız alıp vermek suretiyle akraba olmuş, Türk ve Kürdü düşman etmek için yüz yıllardır uğraşıp başaramayan emperyalistlerin yapamadığını AKP iktidarı sekiz yılda başarmıştır.


Ülkemizin seksen yılda dişinden tırnağından artırarak meydana getirdiği ekonomik değerleri sekiz yılda yok pahasına yabancılara peşkeş çekmiştir.


Bankaların %5
den fazlası borsanın %7
'e yakını yabancıların kontrolüne geçmiş, bankaları ele geçiren yabancılar verdikleri kredilerin geri dönmemesi karşılığında topraklarımıza sinsice el koymaya başlamışlardır.


Sekiz yılda cari açığı İki Yüz Milyar Dolara borçlarımızı Beş yüz Seksen Mil Yar Dolara çıkartmak suretiyle Ülkemizin elini kolunu bağlamış ve bağımsızlığımızı yitirme noktasına getirmiştir.


Satılan değerlerimiz ve alınan borçlarla ne yapıldı derseniz her sene bozulan duble yollar dışında hiçbir şey yok yeni zenginler türetmiş zenginlerin zenginliğini katmerleştirmiştir. Fosbes dergisinin geçen yılla ilgili değerlendirmesi onları da şaşırtmış, zenginlerin varlıkları bir önceki yıl Seksen Dört Milyar Dolar İken Yüz Milyar Dolara çıkmıştır. Türkiye'nin dolar milyoneri sayısının dünyanın üçüncü büyük ekonomisi olan Japonya'dan daha fazla olduğunu söylersem durumu anlarsınız.


Bu söylediklerim Türkiye geneli için sizleri sıkmamak adına bir kısmını söyledim. Yüzlerce olumsuzlukların bir kaçı Aksaray üzerine gelelim. Aksaray işsizliğin kendi bölgesinde en yüksek olduğu illerden biridir. Genel nüfusu oransal olarak azalmakta (Milletvekili Sayısı ÜÇE düştü) Aksaraylı çok sevdiği memleketi terk edip gurbet ellere gitmektedir.


Eğitim alanında ilk üçe kadar yükselen Aksaray Altmışlara gerilemiştir.


Tarımla uğraşan insanımız çok zordadır. Ürettiği ürün masraflarını karşılayamaz hale gelmiştir.


Hayvancılıkta yem fiyatlarının ve diğer girdilerin yükseldiğinden, sütünün para etmemesinden dolayı mallarını elden çıkaran hayvancılarımızın sahadan çekilmesi ile Kurban Bayramında ithal Kurban kesmek durumuna düştüğümüzü hepimiz yaşayarak gördük.


Küçük esnafa gelince; Büyük alış veriş merkezlerinin neredeyse mahalle arasında şube açmaya başlaması ile yok olmaya giderken Aksaray'ın karları dışarı akmaya başlamıştır. Bu durumu seyreden Hükümet Muhalefetin alış verişi merkezlerinin gelişmiş ülkelerde olduğu gibi düzenlenmesi ile ilgili yasa teklifini yıllardır beklemektedir.


Dert çok zaman kısa sizlerin içini karartmamak için fazla saymayacağım.


Ben bu olumsuzlukları oturup seyretmek yerine sizlerin bir kardeşi bir evladı olarak sahaya çıkıp bu konuları sizlerle paylaşmak ve birlikte mücadele etmek için siyaset yapmaya karar verdim.


Niçin MHP derseniz Ülkücü kökenli almam yanında AKP'nin saydığım bu yanlışlıklarının büyük bir kısmını yeni CHP yönetimi aynen savunmaya başlamış olup AKP ile CHP aynı yolun yolcusu olmuşlardır.


Kıymetli Hemşerilerim siz ne yapacaksınız derseniz seçim beyannamemizde bunları tek tek cevabını bulacaksınız. Çok kıymetli uzmanların büyük bir emek sonucu hazırladığı bu beyanname iki partiden önce yayınlanmıştır.(AKP hala yayınlamadı).


Birkaç örnekle konuya gireceğim.


Her aileden en az bir kişiye iş imkanı sağlanacak bu sağlanana kadar Asgari ücretin yarısı kadar (32
TL.) aile sigortası yardımı yapılacaktır.


Asgari ücret arttırılacaktır.


Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçları karşılamak üzere Hilal Kart verilecek Hilal Kartla esnafı desteklemek için sadece mahalledeki, ilçe ve beldedeki esnaflardan alış veriş yapabilecektir.


Yoksullara muhtaçlara yapılan yardımlar arttırılarak devam edecektir.


Tarımsal destek gsyh'nin %
,5'inden önce %1'e daha sonra %1,5'e çıkaracaktır.


Hayvancılığa destek Bir Milyar İkiyüz Elli Milyondan, İki Milyara Çıkarılacaktır.


Küçük çiftçilere destek için Mazot, gübre, tohum ve fide gibi tarımsal girdilerden ÖTV ve KDV kaldırılacaktır.


Buğday, mısır, pamuk, ayçiçeği gibi ürünler için özel destekleme Programları uygulanacak bu ürünlere fiyat garantisi verilecektir.


Et ve balık kurumu yeniden yapılandırılarak et ve sütle garanti fiyatı garanti fiyatı uygulamasına geçilecektir.


Büyük marketlerin şehir merkezlerinde şube açmasına düzenleme getirilecek küçük esnaf aleyhine haksız rekabet önlenecektir.” Dedi


 


 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.