PROJE BU YIL HAYATA GEÇECEK

PROJE BU YIL HAYATA GEÇECEK

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta 2011 yılının ilk gününde ilk açıklamasını Somuncu Baba Külliyesi ve Kültür Merkezi inşaat sahası önünde yaptı.

Yeni yılın ilk günü belediye hizmetlerini denetleyen, Somuncu Baba Külliyesi ve Kültür Merkezinin inşaat sahasında incelemede bulunan Belediye Başkanı Nevzat Palta yaptığı açıklamada şunları söyledi

̶
;2
11 yılının ilk günü, Somuncu Baba Külliyesi ve Kültür Merkezinin inşaat sahasındayız. Ben öncelikle bütün hemşerilerimizin yeni yılını kutluyorum. Halkımızın sağlık ve sıhhat içerisinde daha nice yıllara eşiyle dostuyla çocuğuyla yakınlarıyla kavuşmalarını ve yaşamalarını temenni ediyorum.       Şimdi bugün yılın ilk günü olmasına rağmen biz Somuncu Baba ile ilgili çalışmaları yerinde inceleyelim istedik. Tabi burada çalışmalar kış mevsimi olduğu için biraz rölantiye alındı. Kaba inşaatının büyük bir kısmı bitti. Duvarlarda kısmen eksiklikler var. Onların da yapımı devam ediyor. Hava müsait olduğu süre içerisinde ekipler günlük yarım gün çalışıyorlar. İnşallah bu şekilde devam edecek. Baharla beraber kaldığımız yerden hızlı bir şekilde diğer çalışmalara devam edeceğiz.

Ben inanıyorum ki bu yıl içerisinde burayı camisiyle, minaresiyle, şadırvanlarıyla, diğer müştemilatıyla, dükkânlarıyla, fırınıyla, taziye eviyle, konferans salonlarıyla inşallah hayata geçirmiş olacağız.

Tabiî ki sonuçta proje Aksaray’ımızın projesi. Aksaray’ımızın öne çıkarılması açısından hem dini turizm açısından, hem manevi dinamiklerin ortaya çıkarılması açısından çok büyük bir proje. Onun için sürekli takip ediyorum. Yerinde inceliyoruz. Arkadaşlarımıza talimatlar veriyoruz. Daha kaliteli daha güzel olması açısından da bu denetimlerimiz sürekli devam ediyor. İnşallah daha öncede dediğim gibi bu yıl içerisinde burayı teslim alacağız..


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.