Prof.Dr. Sami ÖZÇELİK Vatikan-Roma/İtalya Türk Büyükelçisi ile Biraraya Geldi

Prof.Dr. Sami ÖZÇELİK Vatikan-Roma/İtalya Türk Büyükelçisi ile Biraraya Geldi

Vatikan-Roma/İtalya Türk Büyükelçisi Prof. Dr. Kenan GÜRSOY ile Aksaray Üniversitesi Rektör adayımız Prof.Dr. Sami ÖZÇELİK bir araya geldiler.


Vatikan-Roma/İtalya Türk Büyükelçisi Prof. Dr. Kenan GÜRSOY ile Aksaray Üniversitesi Rektör adayımız Prof.Dr. Sami ÖZÇELİK bir araya geldiler.


Prof.Dr. Sami ÖZÇELİK, Vatikan-Roma/İtalya Türk Büyükelçisi Prof. Dr. Kenan GÜRSOY ile Aksaray Üniversitesi’ndeki adaylık süreci ve Aksaray Üniversitesinin gelişimine yönelik görüş alışverişinde bulundular. Aksaray’ımızın yetiştirdiği hemşehrimiz değerli bilim adamı ve bürokratlarımızdan Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL’ün Kültür danışmanı Vatikan-Roma/İtalya Türk Büyükelçisi Prof.Dr. Kenan GÜRSOY Aksaray Üniversitesi Rektör adayı bir diğer hemşehrimiz Prof. Dr. Sami ÖZÇELİK Alanya’da bir araya geldiler. (22 Mart 2
11) Samimi ve dostane geçen görüşmede iki hemşehrimiz Aksaray Üniversitesi’nin gelişimi ve Üniversitemizin kültür politikaları üzerinde durdular. Vatikan-Roma/İtalya Türk Büyükelçisi Prof. Dr. Kenan GÜRSOY, Aksaray Üniversitesi’nin çok kapsamlı bir kültür politikasının olması gerektiğini. Aksaray’ın şehir olarak Onbin yıllık tarihi ve kültürel bir mirasa sahip olduğu ve medeniyetlerin beşiği konumunda olduğu için Aksaray Üniversitesi’nin ilk öncelikli politikalarının eğitim ve kültür ağırlıklı olması gerektiğini ifade etti. Büyükelçi değerlendirmelerinde; Aksaray Üniversitesi’nin Kültürel ağırlıklı yapılanmasında: Arkeoloji, Sanat Tarihi, Tarih, Edebiyat, Antropoloji, Sosyoloji, Psikoloji ve birçok yabancı dil (İngilizce, Almanca, Fransızca vb.) bölümleri açılarak eğitim ve kültürel yapıya katma değer oluşturması gerektiğini ifade etti. Görüşmede; Aksaray Üniversitesi Rektör Adayı hemşehrimiz Prof.Dr. Sami ÖZÇELİK ise; Rektör seçilirsem Aksaray Üniversitesi Doğu-Batı medeniyetlerinin buluştuğu evrensel bir kültür üniversitesi haline dönüşecektir. Kültürel değerlerle birlikte Aksaray Tarımı ve Sanayisinin kalkınmasına yönelik Şehir ile bütünleşik bir dinamik Üniversite yaratacaklarını ifade etti. Bölgemizin yetiştirdiği iki önemli değer Vatikan-Roma/İtalya Türk Büyükelçimiz Prof.Dr. Kenan GÜRSOY ve Rektör Adayımız Prof. Dr. Sami ÖZÇELİK’in dostane ve samimi görüşmenin ardından iki hemşehrimiz Aksaray Üniversitesine desteklerinin devam edeceğini ifade ettiler. Büyükelçi Prof.Dr. Sami ÖZÇELİK’e başarı dileklerini iletti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.