Prof. Dr. Famil Şamiloğlu ASÜ Rektörlüğüne  Adaylığını Açıkladı

Prof. Dr. Famil Şamiloğlu ASÜ Rektörlüğüne Adaylığını Açıkladı

Aksaray Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Famil Şamiloğlu Aksaray Üniversitesi Rektörlüğüne aday olduğunu açıkladı.

Aksaray Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Famil Şamiloğlu Aksaray Üniversitesi Rektörlüğüne aday olduğunu açıkladı.


Prof. Dr. Famil Şamiloğlu adaylığı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Mayıs 2
11 öncesinde rektör adaylarını belirlemek üzere yapılacak seçimin, üniversitemizin kurumsal ve yapısal gelişimini ileri düzeylere taşıyacak, hoşgörü ve adaletin hakim kılındığı bir yönetim anlayışını oluşturacak biçimde sonuçlanması hepimizin ortak dileğidir.


2

6 yılında Aksaray Üniversitesi’nin kurulması ile uzun yıllardan beri özlemi çekilen bir üniversiteye kavuşulması, önemli bir başarıdır. Ancak Aksaray Üniversitesi’ni iyi ve çağdaş bir üniversite yapmak, mezunlarını sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde çalışabilecek bilgi ve yeteneklerle donatmak, üniversite-toplum-sanayi işbirliğini sağlam bir zemine oturtmak, üniversite mensupları ile kent sakinlerini yakınlaştırmak, Aksaray’da üniversite, üniversitede ise kent bilincini geliştirmek yeni bir misyonu ve heyecanı gerektirmektedir.


Üniversitemizin çok sayıdaki öğretim elemanından ve paydaşlarından almış olduğum yüreklendirici tepki ve somut destekle; “Sizlerin” desteğini ve güvenini alarak gerçekleştirmeyi planladığımız hedeflerimiz ve projelerimiz ışığında, idealimizdeki Aksaray Üniversitesi'ni oluşturmak için rektörlük görevine talip olmuş bulunuyorum.


Rektör adayı belirleme sürecinin, akademik olgunluk ve nezaket ortamı içinde kurumumuzu yıpratmadan, adayların sunacakları projelerin ve özgeçmişlerin değerlendirilerek yapılması gerektiğine inanıyorum. Üniversitemizin sorunları ve çözüm önerileri konusunda kişisel düşüncelerinizi almak üzere, önümüzdeki günlerde sizleri ziyaret etme imkânı bulacağımı ümit ediyorum.


Büyük düşünür Mevlana’nın pergel düsturunda olduğu gibi; eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, üniversite-sanayi işbirliği ve toplum kalkınmasında bir ayağımız Aksaray’da olacak; diğer ayağımızla dünyayı dolaşarak nerede iyi ve güzel şeyler var ise, onları Üniversitemize ve Aksaray’a taşıyacağız. Sonuçta idealimizdeki çağdaş, farkındalık yaratan, küresel rekabet ruhunu yakalamış, girişimci ve markalaşmış Aksaray Üniversitesi’ni hep birlikte inşa edeceğimize yürekten inanıyorum.


“Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine bağlı olmak”, “milli ve manevi değerlerimize saygılı olmak”, “ülkemizin birlik ve bütünlüğünün yılmaz savunucusu olmak” olmazsa olmazlarımız arasında yer alacaktır.
Her zaman bir mensubu ve parçası olmaktan gurur duyacağımız, girişimci ve markalaşmış bir Aksaray Üniversitesi’ni gelin, hep birlikte oluşturalım” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.