Polis Teşkilatının 166. Kuruluş Yıl Dönümü Törenle Kutlandı.

Polis Teşkilatının 166. Kuruluş Yıl Dönümü Törenle Kutlandı.

Türk Polis Teşkilatının 166. kuruluş yıl dönümü Aksaray’da düzenlenen törenle kutlandı.

Türk Polis Teşkilatının 166. kuruluş yıl dönümü Aksaray'da düzenlenen törenle kutlandı.

Aksaray Valisi Orhan Alimoğlu, Hükümet Meydanı'nda yapılan törende, Aksaray'da Emniyet teşkilatının ciddi ve dikkatli çalıştığını söyledi.

Bu sayede yanlış ve hatalı işlerin çoğalmasının büyük ölçüde önlendiğini belirten Alimoğlu, "Meydana gelen istenmeyen yanlış işlerin failleri kısa sürede yakalanıyor. Bütün arkadaşlarımızı kutluyorum. Aksaray'da polis jandarma tam bir iş bölümü içinde ahenk içinde gayet ciddi çalışıyoruz" dedi.

Aksaray Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ise polis teşkilatında görev yapan personelin mesai gözetmeden, büyük bir özveri içerisinde görevini yerine getirdiğini vurguladı.

"Başarı rastlantı değildir" diyen Böğürcü, şöyle devam etti:

"Bizim başarımızın altında disiplinli çalışmak, kararlı olmak sorunları doğru algılayıp doğru çözümler üretmek vardır. Bu yöndeki çabamız kesintisiz sürdürülmektedir. Adaletin ve eşitliğin gözetildiği bir teşkilatta, yanlış yapanlara karşı tolerans göstermemiz mümkün değildir. Polis teşkilatı olarak suç ve suçlulukla mücadelede bugüne kadar elde edilen başarılar daha da ileri noktalara taşınacak, toplumun huzur ve güvenliği sağlanırken aynı zamanda devlet güvenliğini tehdit eden, milli birlik ve bütünlüğümüze zarar verebilecek her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyetlerle mücadele konusunda da gerekli hassasiyet gösterilmeye devam edilecektir. "

Hükümet Meydanında düzenlenen törene Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Tamer Güdükbay, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Akif Özbek, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hasan Çevik, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Sağlam, kamu kurumlarının idarecileri ve çok sayıda davetli katıldı.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.