PLAY OFF FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ

PLAY OFF FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ

Aksarayda hafta sonu start alacak play off maçları takvimi belli oldu. ASKF Başkanı Cavit Kılıç başkanlığında dün saat 11.00’da ASKF binasında toplanan play off takımları temsilcilerini katılımı ile play off fikstürü çekildi.

*ASKF başkanı Kılıç ̶
;Play off maçlarında kulüplerin en büyük sıkıntıları hakemler. Bu konuda 4 kulübümüz resmi yazı ile dilekçelerini vererek hakemlerin şehir dışından gelmelerini istiyor. İl Hakem Kurulu Başkanı Şükrü Okur’da burada ve görüşlerinizi paylaştınız. Ama net bir sonuç çıkmadı. Hakem sorununun yarın ( bugün) çözülecek”

*Aksaray’da Pazar günü start alacak play off heyecanında ilk hafta mücadelelerinde ASÜ Topakkayaspor ile Çimelispor (Atatürk Stadı) , Aksaray Belediyespor ile Eğitimspor (Dağılgan Sentetik), Aratolspor ile 68 Aksaray Gençlikspor (Dağılgan 1’nolu) karşı karşıya gelecek

*Fikstür çekimi öncesinde masaya yatırılan maçların hakemleri konusunda da 4 kulüp şehir dışından olması görüşünde ısrarcı olduklarını belirttiler. Hakemler Aksaray’daki hakemler olması halinde büyük sıkıntılar yaşanabileceğini ve bu yüzden ASKF Başkanı Cavit Kılıç’ın hakem konusunu çözmesini istediler..

Aksaray’da hafta sonu start alacak play off maçları takvimi belli oldu. ASKF Başkanı Cavit Kılıç başkanlığında dün saat 11.

’da ASKF binasında toplanan play off takımları temsilcilerini katılımı ile play off fikstürü çekildi. Play off fikstürü çekiminde İl Hakem Kurulu Başkanı Şükrü Okur’da katıldı. Fikstür çekimi öncesinde haftalardır merak konusu olan hakem sorunu masaya yatırıldı. Play off’ta mücadele edecek 6 takımdan 4’ü Aratolspor, 68 Aksaray Gençlikspor, Çimelispor ve Eğitimspor resmi yazı ile Aksaray İl Hakemlerinin müsabakalarda görev almamalarını beyan eden dilekçelerini ASKF Başkanı Kılıç’a sundular. Oldukça hararetli geçen Hakem sorunu belirsizliğini korudu. İl Hakem Kurulu Başkanı Şükrü Okur hakemlerin Aksaray’dan olacağı yönündeki görüşleri , 4 kulübün ise şehir dışından gelmeleri konusundaki görüşleri nedeni ile kısa bir tartışma yaşandı. İl Hakem Kurulu Başkanı Okur Hakemleri savundu, 4 kulüp ise hakemlerin Play off maçlarını kaldıramayacaklarını öne sürdüler.Hakem camiası ile kulüpler arasında yaşanan son haftalardaki gerginlik play off maçları öncesinde sürmesi ile play off off’ta mücadele edecek kulüplerin 4’ü ve İl Hakem Kurulu Başkanı Okur arasında anlaşma sağlanmadı. Play off maçlarında görev alacak hakemlerin Aksaray yada şehir dışında olup olmayacakları bugün İl Hakem Kurulunun toplantısının ardından sonuca bağlanacak. Çimelispor cephesi hakemlerin Aksaray’dan olması halinde play off maçlarına çıkmayacaklarını öne sürdüler. Play off fikstürü çekimi öncesinde yaşanan Hakem tartışmasının netliğe kavuşmadan fikstür çekimine geçildi. Fikstür çekimi öncesinde ASKF Başkanı Cavit Kılıç yaptığı konuşmada ; Aksaray’da bu sezon ikincisi düzenlenecek ve Aksaray şampiyonunun belirleneceği play off maçlarında bütün kulüplerimize başarılar diliyorum. Aksaray futboluna hayırlı olsun. Play off maçlarında kulüplerin en büyük sıkıntıları hakemler. Bu konuda 4 kulübümüz resmi yazı ile dilekçelerini vererek hakemleri şehir dışından gelmelerini istiyor. İl Hakem Kurulu Başkanı Şükrü Okur’da burada ve görüşlerinizi paylaştınız. Ama net bir sonuç çıkmadı. Hakem sorununun yarın ( bugün) çözülecek. Sorunsuz bir şekilde play off maçlarına başlayacağız. Play off maçlarını daha önce Üniversite sınavı nedeni ile 26 mart tarihinde oynanması yönünde karar almıştık. Ancak kulüplerimiz yaz saati uygulaması nedeni ile sınav sonrasında oynanmasını istediler.. Maçlar Pazar günü sat 15:

’da start alacak ve Atatürk stadı, Dağılgan 1’nolu ve Dağılgan Sentetik çimde ilk hafta maçları oynanacak. Tekrar’dan bütün kulüplerimize başarılar dileyerek play off maçlarının hayırlı olmasını, dostça , centilmence maçların oynanmasını temenni ediyorum” dedi.ASKF başkanı Cavit kılıç’ın açıklamalarının ardından play off fikstürü çekildi. Aksaray’da Pazar günü start alacak play off heyecanında ilk hafta mücadelelerinde ASÜ Topakkayaspor ile Çimelispor (Atatürk Stadı) , Aksaray Belediyespor ile Eğitimspor (Dağılgan Sentetik), Aratolspor ile 68 Aksaray Gençlikspor (Dağılgan 1’nolu) karşı karşıya gelecek. Fikstür çekiminin ardından kulüpler birbirlerine başarılar dileyerek, centilmence bir lig olmasını istediler. Fikstür çekimi öncesinde masaya yatırılan maçların hakemleri konusunda da 4 kulüp şehir dışından olması görüşünde ısrarcı olduklarını belirttiler. Hakemler Aksaray’daki hakemler olması halinde büyük sıkıntılar yaşanabileceğini ve bu yüzden ASKF Başkanı Cavit Kılıç’ın hakem konusunu çözmesini istemeleri ile fikstür çekimi sona erdi.

HAMİT MAVİLİ

 

 


PLAY OFF FİKSTÜRÜ


1.HAFTA


Çimelispor                              -           ASÜ Topakkayaspor


Eğitimspor                                -          Aksaray Belediyespor


Aratolspor                              -           68 Aksaray Gençlikspor


 


 


2.HAFTA


ASÜ Topakkayaspor               -          Eğitimspor


68 Aksaray Gençlikspor       -           Çimelispor


Aksaray Belediyespor  -          Aratolspor


 


 


3.HAFTA


ASÜ Topakkayaspor                        -           68 Aksaray Gençlikspor


Eğitimspor                               -          Aratolspor


Çimelispor                             -           Aksaray Belediyespor


 


 


4.HAFTA


Aratolspor                             -           ASÜ Topakkayaspor           


Aksaray Belediyespor  -          68 Aksaray Gençlikspor


Eğitimspor                             -           Çimelispor     


 


 


5.HAFTA


ASÜ Topakkayaspor            -           Aksaray Belediyespor


Çimelispor                               -          Aratolspor      


68 Aksaray Gençlikspor       -           Eğitimspor     

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum