Ortaköy De Resmi binaların inşaatı sürüyor

Ortaköy De Resmi binaların inşaatı sürüyor

Resmi binaların inşaatı sürüyor

Resmi binaların inşaatı sürüyor 3 Mahallede 3 inşaat devam ediyor. Başkan Mahmut Ütük’ün başlattığı altyapı hizmetlerinin tamamlanmaya başlaması ile birlikte resmi ve özel yatırımlar hız kazandı. Bunlardan ilki olan Ortaköy Merkezinde Plevne Mahallesinde kültür merkezi inşaatı sürüyor. Özel dershanelerle Ortaköy Lisesi arasındaki bölgede inşatı süren kültür merkezi, 25
kişi kapasiteli anfi tipi toplantı salonu, idari bölümler, lavabolar, tuvaletler ve sanatçılar için soyunma odalarından oluşuyor.
İkincisi belki de en önemlisi sağlık alanındaki yatırım olan Ortaköy Devlet Hastanesi Ek binasıdır. Bu bina poliklinikler, laboratuvarlar, röntgen ve acil servisten oluşuyor. Bu sene Temmuz ayında temeli atılan binanın önümüzdeki sene bitirilerek halkımızın hizmetine sunulması bekleniyor.

Üçüncü önemli yatırım da İlçemizin Maltepe Mahallesi Balcı Yolu Üzerinde yapılan Anadolu Öğretmen lisesidir. 24 derslikli okul yüzde 99 oranında bitmiş vaziyette. Okulun bahçesinde basketbol sahası yapılarak, etrafı çam ağaçları ile süslenmiş halde gördük. Tüm bu binaların halkımıza hayırlı olması dileği ile.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.