ORHAN ALİMOĞLU GÜLAGAÇ TA TEMASLARDA BULUNDU

ORHAN ALİMOĞLU GÜLAGAÇ TA TEMASLARDA BULUNDU

Aksaray Valisi Orhan ÂLİMOĞLU Gülağaç ilçesini ziyaret etti.

 

Aksaray Valisi Orhan ÂLİMOĞLU Gülağaç ilçesini ziyaret etti.


Vali ÂLİMOĞLU beraberinde, Jandarma Komutanı Albay Erdal EREN, İl Genel Meclis Başkanı Şaban BOSTAN, Emniyet Müdürü Halis BÖĞÜRCÜ, Genel Sekreter Yardımcısı Necip ÖZEL,  Sağlık, Tarım, Milli Eğitim İl Müdürleri ve İl Müftüsü ile birlikte Gülağaç ilçesini ziyaret etti.


İlçe Kaymakamı Şakir Öner ÖZTÜRK, Gülağaç Belediye Başkanı Faruk TEYMEN ve İl Genel Meclis Üyeleri tarafından karşılanan Vali Orhan ÂLİMOĞLU, Acıgöl (Krater Gölü)  çevresindeki turizm yatırım alanlarında incelemelerde bulundu.


Aksaray’ın önemli jeotermal kaynakları bulunduğunu bu konuda çalışmalar yapıldığını ifade eden Vali ÂLİMOĞLU bu alanlarda halkın istifade etmesi için özellikle özel sektörün teşvik edildiğini bildirdi.


Yatırım için bazı müteşebbislerin müracaatta bulunduğunu kaydeden Vali ÂLİMOĞLU beraberindeki heyet ile Acıgöl jeotermal alanında incelemelerde bulunarak Kaymakam Şakir Öner Öztürk’den bilgi aldı.


Vali ÂLİMOĞLU daha sonra Sofular Belediyesini ziyaret etti. Eski dönemlerden itibaren önemli yerleşim alanları arasında bulunan kaya oyma mağaraları bulunan Sofular Vadisinde  incelemelerde bulundu. Sofular Belediyesini ziyaret eden Vali ÂLİMOĞLU Belediye Başkanı İhsan ALTINEL’den hizmetleri hakkında bilgi aldı.


Vali Orhan ÂLİMOĞLU beraberindeki heyet ile Gülağaç Kaymakamlığı ve Belediyesi’ni ziyaret etti.


Gülağaç Kaymakamı Şakir Öner ÖZTÜRK, hizmetlerin daha verimli sunulması için ilçe belediyesi ile yapılan görüşme ve çalışmalar sonunda Kaymakamlığın yeni binasına, belediyenin de ilçe kaymakamlığının eski binasına taşındığını boşaltılan belediye binasının da gerekli tadilatının yapılarak İlçe Devlet Hastanesi olarak hizmet vereceğini söyledi.


İşlerin olgunlaştırılmasının ardından kolayca çözüme kavuşturulduğunu Gülağaç İlçesinde yapılan çalışmalarında bu anlamda iyi örnek olduğunu kaydeden Vali ÂLİMOĞLU, ‘Çürük hayal kurmayalım. Yapılan masraflara değecek şekilde işlerimizi adım adım ortaya çıkartalım’dedi.


Daha sonra Gülağaç Belediyesini ziyaret eden Vali Orhan ÂLİMOĞLU, Belediye Başkanı Faruk TEYMEN’den bilgi aldı. Belediye Başkanı TEYMEN, Yeni hükümet Konağı ile ilgili destekleri nedeniyle Vali Orhan ÂLİMOĞLU’na teşekkür ederek plaket verdi.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.