ORHAN ÂLİMOĞLU: “AKSARAY’DA ZİRAİİ ÜRETİMİ VE HAYVAN SAYISINI DAHA DA ARTTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ’’

ORHAN ÂLİMOĞLU: “AKSARAY’DA ZİRAİİ ÜRETİMİ VE HAYVAN SAYISINI DAHA DA ARTTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ’’

Aksaray Valisi Orhan ÂLİMOĞLU Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi kapsamında Aksaray Tarım İl Müdürlüğü bünyesinde kasaba ve köylerde Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendisi olarak görev yapan 49 tarım danışmanı ile Tarım İl Müdürlüğü’nde toplantı yaptı.

Aksaray’ın tarım ve hayvancılığa çok elverişli bir il olduğunu hep beraber zirai üretimi ve hayvan sayısını daha da arttırmaya çalıştıklarını ifade eden Vali ÂLİMOĞLU tarım danışmanlarından görev yaptıkları kasaba ve köylerde vatandaşlarla kaynaşmalarını istedi.
Tarım danışmanlarının düşünen, meselelere kafa yoran köylü ile kaynaşarak meyveyi, koyunu, ineği çoğaltma gayretinde olması gerektiğini ifade eden Vali ÂLİMOĞLU, “ Sorumlu olduğunuz mıntıkada neyi ne kadar, nasıl arttırabiliriz, hep beraber gayret ederek nasıl bu memleketinin üretimini artırabiliriz bunu düşünüp, bu işlere kafa yoracağız. Aksaray’da duyduğum ‘Çift ile koyun gerisi oyun’ sözü çok şeyi anlatmaktadır”dedi.
Ziyaret ettiği bazı köylerde hayvan sayılarında önceki yıllara oranla düşüşler görüldüğünü, vatandaşların bu konuda daha bilinçli hale getirilmesi gerektiğini kaydeden Vali ÂLİMOĞLU, “Aksaray tarım hayvancılığa çok elverişli bir il, zirai üretim ve hayvancılıkta Türkiye’de 2
. sıralarda bulunması tarım hayvancılığın iyi durumda olduğunu gösteriyor ama bu yetmez. Çalışırsak yapamayacağımız iş yok. Çalışacağız terleyeceğiz her yönden sağlıklı olacağız. Verimli, kârlı hizmetler istikametinde gayret gösterip bir önceki seneden daha iyi olacağız”diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.