Okul servisi ve Fabrika serviscilerinin sıkıntıları

Okul servisi ve Fabrika serviscilerinin sıkıntıları


       Aksaray da 7 ocak 2
1
tarihi itibarı ile S plaka dönemi başladı. Başladı ama sıkıntılarıda had noktaya geldi Bu sıkıntılarla uğraşırken  Belediyenin ısrarla servis güzergah belgesi vermek istemesi anlaşılamıyor. buna servisciler derneğide ses çıkarmayarak tüm servisci esnafı zor durumda bırakılıyor. Bu güne kadar akaryakıt zamlarına rağmen doğru dürüst çalışamayan, zam yapamayan esnaf iyice zor duruma düştü.
      Bugün belediyemiz  şehiriçi dolmuşlardan almış olduğu işgal parasını servisci esnafdan da alması  ise başka bir sıkıntı, hadi şehiriçi dolmuşdan alıyorsun onların yılboyunca işleri garanti servisci esnafın yılın 8 ayında çalışmasıyla nasıl aynı oluyor sayın başkan buna bir çözüm üretmenizi bekliyoruz.Eğerki bu durum düzeltilmesse gerekli mercilere başvurup servisci arkadaşların haklarını sonuna kadar almak için hakkımızı arayacağız, bunun bilinmesi gerekli.

      S plakası ne işe yarıyor bunu öğrenemedik hala neden mi diyeceksiniz hepimiz Aksaray belediyesine  bu plaka için istenilen meblayı yatırdık  plakamızı aldık ama şimdi geçiliyor güzergah belgesi isteniliyor. O halde istenecekti niye S plakası verildi.  S plakası demek o ilin Belediye sınırları içinde servis çekmesi  serbestisi için değilmiydi. o zaman güzergah belgesine neden 5
tl verip almamız gerekiyor bunu tüm esnaf arkadaşlarımıza açıklayın yada verin herkesden aldığınız plaka parasını  servisci esnafının sırtından inin yeter artık sömürdüğünüz bu şekilde davrandığınız sürece bu esnafı bitirmekten başka bir icraatınız olmayacaktır.

         Tüm S plakalı araç sahiplerinin  tek amacı evlerinin geçimi olduğunu unutmayın. Burada zevk için bu işi yaptığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu insanlar artık akaryakıt zamlarıyla iyice ezilirken sizler Belediyenize nereden kaç para kazanacağız derken bu esnafı ezmekten başka birşey yapmıyorsunuz. 

         Tüm sevisci esnafından alınan işgal parasını şehiriçi dolmuşları ile aynı kefede tutamazsınız. Lütfen bunun biran önce çözümlenmesi gerekir bunuda Başkanın belediye meclisince düzeltilmesi gerekli sesimizi duyun haziran dan itibaren servisciler yeni eğitim öğretime kadar araçları garajlarında olacak bu araçlar yatarken nasıl ödenecek bunun parası  kazanmayan araç işgalini nasıl ödeyecek ... bu yanlışlığın düzeltilmesini yetkililerden bekliyoruz...

         Esenlikle kalın görüşmek üzere....

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.