Öfkeyle Kalkan Zararla Oturur

1 Kasım seçimlerine tam 10 gün kaldı.Bu seçimde Ak Partinin Aksaray'da inanılmaz yükselişi ve adayların süper oluşu tecrübeli oluşu herkesi sevindirirken bazı kişileri üzüyor,düşündürüyor.Aksaray milletvekili adaylarında doğru kararı vermiş gibi.Herkes Doçent Doktor Mustafa Serdengeçti'yi konuşuyor.Bundan önceki yazımda Ak Parti Milletvekili adayı Mustafa Serdengeçti'yi ve Vali Cengiz Aydoğdu'yu anlatmıştım.Mükemmelin ötesinde bu kişiler Aksaray Yenigün Gazetesi olarak Ak Parti Milletvekili Adaylarını ben takip ediyorum.Günüm onlarla geçiyor.Son zamnalarda bana fake hesaplardan mesaj gönderen kişiler öfkeliler. Bende bütün gücümle Doçent Doktor Mustafa Serdengeçti'yi destekliyorum.

Öfkeyle kalkan zararla oturur.Öfkenin bulunduğu yerde mantığın durması mümkün değildir. Öfke anında kişi ne yaptığını bilmez ve ne yapacağını tasarlayamaz. O an içinden ne geliyorsa onu söyler ve yapar. Bu da hem öfkelenen kişinin büyük zararlara uğramasına sebep olur.Öfke de tıpkı diğer duygular gibi tamamen beynimizin hakimiyetinde değildir. Hatta çoğu defa beynimize o hükmeder. Mantık ile öfkenin çatıştığı bir durumda, çoğunlukla öfke kazanır. Ancak ne yazıktır ki kaybeden de kişinin ta kendisi olur. Öfkenin en tehlikeli boyutu, bir şeylerin acısını bir insandan çıkarmaktır. Maalesef bu da ya fena halde bağırıp çağırmakla ya da fiziksel şiddet kullanmakla olur. Öfkesine kapılıp muhatabına fiziksel şiddet uygulayan kişi, geri dönüşü olmayan durumlara sebebiyet verebilir. Örneğin o anda elindeki kesici veya delici bir aletle, muhatabına zarar veren kişi, o kişinin canından olmasına veya kendisinin ömür boyu hapis kalmasına neden olabilir. Dünyanın en güçlü insanı, öfkesine sahip olan insandır, derler. Gerçekten de öfkesine sahip olamayan, çabucak sinirlenip parlayanların ve bunu da fiziksel şiddet olarak yansıtanların çok aciz, güçsüz kişiler olduğunu görürüz.

Ak Parti 1 Kasım seçimlerinde Aksaray'da  elinden gelen herşeyin iyisini yapmaya çalışıyor. Bazı kişiler Ak Parti Aksaray Teşkilatına  köstek olsa da  zafere adım adım değil koşarak ulaşmaya çalışıyor. Aksaray'da yapılan son 3 anketin sonuçları elimde ama onları yayınlamayacağım.Ve 1 Kasım Gecesi inşallah Doçent Doktor Mustafa Serdengeçti Aksaray Milletvekili Doçent Doktor Mustafa Serdengeçti olarak karşımıza çıkacak inşallah.İsteğimiz arzumuz bu yönde biz çalışalım çaba harcayalım taktir Yüce Allah'tan

1 Kasım seçiminin sonucu hayırlara vesile olsun.Bütün sevenlerime sevmeyenlerime selam olsun

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.