Nurettin Aktan:Milletimizin Bağımsızlık Konusundaki Sarsılmaz İradesinin Bir Yansımasıdır.

Nurettin Aktan:Milletimizin Bağımsızlık Konusundaki Sarsılmaz İradesinin Bir Yansımasıdır.

Nurettin Aktan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, millet iradesinin egemenliğinin gerçek manada ve her sahada hakim olmasının önemini vurguladı.

   Halkın Sesi Partisi Aksaray İl Başkanı Nurettin Aktan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, millet iradesinin egemenliğinin gerçek manada ve her sahada hakim olmasının önemini vurguladı. Aktan: "23 Nisan 192
'de büyük fedakarlıklarla kurulan ve milli mücadelenin merkezi olan TBMM, milletimizin bağımsızlık konusundaki sarsılmaz iradesinin bir yansımasıdır. Ülke yöneticilerine düşen görev en ileri seviyede insan hak ve özgürlüklerini gerçekleştirmiş, ekonomik kalkınmasını sağlamış müreffeh bir Türkiye'yi oluşturmaktır." dedi. 
                23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın hem milletimiz ve hem de tarihimiz açısından anlamının büyük olduğunu kaydeden Has Parti İl Başkanı Aktan, "23 Nisan 192
'de büyük fedakârlıklarla kurulan ve milli mücadelenin merkezi olan TBMM, milletimizin bağımsızlık konusundaki sarsılmaz iradesinin bir yansımasıdır. TBMM milletimizin sevincinin, coşkusunun, geleceğe ait umudunun ortak paydasıdır. Bu topraklar üzerinde yaşayan her vatandaşın ortak teminatıdır. Adından da anlaşılacağı üzere 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı'nın en önemli anlamı; 'Hakimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğu' gerçeğidir. Meclis'in kuruluşuyla birlikte, hangi şart altında olursa olsun, milli idare üzerinde hiçbir vesayet ve tahakkümün kabul edilmeyeceği bütün dünyaya ilan edilmiştir." dedi.
               Aktan, mesajında ayrıca "Milletimiz, bu tarihi gerçeklerden aldığı tecrübe ile ülkesine ve değerlerine sahip çıkmaya devam edecektir" diyerek, herkese görev düştüğünün altını çizdi. Aktan, "Ülke yöneticilerine düşen görev ise; bütün kurum ve kuruluşları, milletin talepleri doğrultusunda yeniden yapılandırmak, millet iradesine dayanmayan oligarşik adacıkları, hukuk dışı yapılanmaları tasfiye etmektir. Devlet ve milletiyle bütünleşmiş, en ileri seviyede insan hak ve özgürlüklerini gerçekleştirmiş, ekonomik kalkınmasını sağlamış müreffeh bir Türkiye'yi oluşturmaktır" şeklinde değerlendirdi.
                Halkın Sesi Partisi Aksaray İl Başkanı Nurettin Aktan, mesajında son olarak şunları kaydetti: "Nasıl 23 Nisan 192
Milli Mücadelede dönüm noktası olduysa, 23 Nisan 2
1
da Yeniden Büyük Türkiye'nin miladı olsun. Millet iradesini esas alan, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, demokratik bir Anayasa yapalım. Ülkemizi şeffaf, katılımcı, millet tarafından denetlenebilir yeni bir siyasal yapıya kavuşturalım. 23 Nisan aynı zamanda, bütün dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayramdır. Onlara bırakabileceğimiz en güzel miras; daha güzel, daha özgür ve daha adil bir Türkiye olacaktır."


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.