Nurettin Aktan:Kutlu Doğum Haftası Yeni Bir Uyanış Ve Silkinişe Vesile Olsun

Nurettin Aktan:Kutlu Doğum Haftası Yeni Bir Uyanış Ve Silkinişe Vesile Olsun

HAS Parti (Halkın Sesi Partisi) Aksaray İl Başkanı Nurettin Aktan, 20–26 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı.

 HAS Parti (Halkın Sesi Partisi) Aksaray İl Başkanı Nurettin Aktan, 2
–26 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı. 
Has Parti İl Başkanı Nurettin Aktan açıklamasında şunları kaydetti: ̶
; Kutlu Doğum Haftasının, İslam dininin tüm zamanları kapsayan mesajlarını, doğru ve açık, etkili ve yaygın bir şekilde anlatan Peygamberimiz Hazret-i Muhammed (s.a.v.)'in daha iyi anlaşılmasına vesile olacağına inanıyorum. Peygamberimizi, bütün yönleriyle daha iyi anlamak ve tanıtmak için çok değerli bir fırsat verecek olan bu günlerin, beşeriyet üzerindeki etkisi elbette çok fazla olacaktır. Peygamber efendimiz savaşın yerine barışın hâkim olmasını hedeflemiş; doğruluk, nezaket, güvenilirlik, adalet, hoşgörü ve cömertlik gibi ahlâkî davranışlarıyla tüm zamanlara örnek bir şahsiyet olmuştur. Bunların yanı sıra, toplum hayatını yozlaştıran, insan için kötü ve zararlı alışkanlıklar karşısında aldığı kararlı ve imrenilecek tavırla da inananlarına ve beşeriyete yol göstermiştir.”

         Has Parti İl Başkanı Aktan; ̶
;Hz. Peygamber'in vefatından sonra da Müslümanlar, onun uygulamalarını bilgi ve düşünce süzgecinden geçirerek hayatlarına uygulamışlar, nesiller boyu onun mesajıyla hayatı anlamlandırmışlardır. Bu çerçevede Peygamberimizin anlam ve değer yüklü ilahi mesajları çağımızda da insanlık için önemini, değerini ve canlılığını korumakta ve gelecek için ihtiyaç duyulan güveni içinde barındırmaktadır. Adalet ve hoşgörü gibi erdemlerin, bütün insanları etkileyen, çağlar üzerinden bugünlere ulaşan ve ülkeden ülkeye değişmeyen, her coğrafyada, her toplumda ve her zaman geçerli olabilen, her ortamda davranış ve uygulamalara yansıtılabilen mesajların uygulanmasına bugün çok ihtiyaç vardır.

            Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm Müslümanların, Peygamberimizin eşsiz ahlakını ve kutlu tebliğini özümseyerek; medeni, toplumsal bir yükselişi ve manevi aydınlanmayı başlatmalarını diliyor, Kutlu Doğum Haftası'nın yeni bir uyanış ve silkinişe vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum” diyerek mesajına son verdi.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.