Nurettin Aktan Yaşlılar Haftasını Kutladı

Nurettin Aktan Yaşlılar Haftasını Kutladı

Halkın Sesi Partisi İl Başkanı Nurettin Aktan yaşlılar haftası nedeniyle basın açıklaması yaptı


Halkın Sesi Partisi İl Başkanı Nurettin Aktan yaşlılar haftası nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere değindi;Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası "Yaşlılara Saygı Haftası" olarak kutlanmaktadır.


Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. 


Ancak devletimizin çalışmaları yaşlılarımızın sorunlarının çözümü ve toplumda hak ettikleri yeri almaları konusunda tek başına yeterli değildir. Toplumda bu bilincin yerleşmesi, bugüne kadar olduğu gibi gönüllü kuruluşlarımızın ve yurttaşlarımızın katkıları ile yaşlılarımıza daha iyi yaşama koşullarını sağlayabiliriz. Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak insanlık ve yurttaşlık görevimizdir.


"Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevleri arasındadır."


Ülkemizde yaşayan bütün yaşlılarımıza, ilerde kendimizin yaşlanacağını düşünerek yaklaşmalıyız. Geçici olan dünya hayatının son dönemi olan yaşlılık İnsan hayatının en anlamlı devresidir. Yaşlılık Hayat tecrübesinin, sevginin, saygının, duygunun, anlayışın, hoşgörünün, yardımlaşmanın ve bir arada olmanın öneminin doruğa çıktığı dönemdir.


            Bizler kendimizi yaşlıların yerine koyarsak anlamamız kolay olur. Dolayısıyla yaşlılara hürmet etmenin yanında, anlamamız ve yardımcı olmamız insanlık ve evlatlık borcumuzdur. Yaşlılarımız da küçüklerine faydalı ve örnek olacak şekilde hayatlarını sürdürmeleri çok anlamlıdır.


Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, minnet ve şükran duygularımızla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılar sunuyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.