Nurettin AKTAN :Libya ya hava saldırısı yapanlar neden İsraili görmezden geliyorlar?

Nurettin AKTAN :Libya ya hava saldırısı yapanlar neden İsraili görmezden geliyorlar?

Libya'ya hava saldırısı yapanlar neden İsrail'i görmezden geliyorlar?

Has Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin AKTAN, "Biz sadece kendimiz için değil, bütün insanlık için, bütün mazlumlar için çalışıyoruz. Bugün insan haklarını bahane ederek Libya'ya saldıran dünyanın egemenleri, yıllardır Filistinlileri öldüren İsrail'e neden hava saldırısı düzenlemiyor? İşte bizler bu çifte standardın karşısındayız. Bununla mücadele ediyoruz." dedi.


İNSANLIĞI YENİDEN AYAĞA KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ


"Sovyetler Birliği nasıl insanı arka plana attığı için çöktüyse, bugün de neo-liberal politikaları uygulayan insanı değil de piyasayı önceleyen bu kapitalist sistem de çökecektir" diyen Has Parti İl Başkanı Nurettin AKTAN, "Dünyayı parselleyen ve kendileri dışında hiç kimseyi düşünmeyen bu sistem devam edemez. Kendi çıkarları için dünyada iç savaş çıkarmaktan çekinmiyorlar. Dünyada milyonlarca insanın ölmesi bu beyler için sadece istatistiki bir değerdir. Bosna'da yüz binlerce Boşnak, Avrupa'nın gözleri önünde vahşice öldürüldü. Irak'ta 1,5 milyon, Bosna'da 25
bin insan ölmüş alt alta topladığınızda ikinci dünya savaşından çok daha fazla insan ölmüş. Bugün dünyada 1,5 trilyon dolar silahlara ayrılıyor. Ama 5 milyar çocuk aşılamadığı için veremden, tifodan ve çiçek hastalığından ölüyor. Dünyada barışın, huzurun, insani gelişmenin mümkün olmadığı bir döneme giriyoruz. Bu Batı medeniyetinin geldiği bir sonuçtur. Esasında adalet, vefa, paylaşım gibi insani değerler olmayan bir medeniyetin geleceği yer burasıdır. Biz HAS Parti olarak hakkaniyeti, insanlığı, adaleti ve paylaşımı getirmek için siyaseti bir imkân olarak görüyor ve bunun mücadelesini veriyoruz.
" dedi.


LİBYA'YA HAVA SALDIRISI DÜZENLENİRKEN, İSRAİL'E NEDEN DÜZENLENMİYOR?


Has Parti İl Başkanı Nurettin AKTAN, bugün böyle konuşuyorsunuz ama yarın iktidar olduğunuzda da böyle konuşmaya ve bunları yüksek sesle dile getirmeye devam edecek misiniz?" şeklindeki soruya "Bu baş bu bedende durduğu müddetçe Allah'tan başka kimsenin önünde diz çökmeyeceğiz ve kimsenin önünde düğme iliklemeyeceğiz. Biz her zaman mazlumlardan ve madunlardan yana olacağız. Bugün dünyayı yönetenler, insan haklarını ve özgürlükleri bahane ederek Libya'ya saldırıyorlar da İsrail'e neden hava saldırısında bulunmuyorlar? Bunların sistemi devam etmez, edemez. Bizim amacımız yeni bir dünyanın mümkün olduğunu söyleyerek sadece bizim için değil bütün insanlık için çalışacağız." şeklinde cevap verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.