Nurettin Aktan :" İlçelerimiz Gidiyor Hala Ses Çıkaran Yok"

Nurettin Aktan :" İlçelerimiz Gidiyor Hala Ses Çıkaran Yok"

HAS Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin AKTAN Sarıyahşi ve Ağaçören için endişelendiğini söyledi

HAS Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin AKTAN Sarıyahşi ve Ağaçören için endişelendiğini söyledi ve hala Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut ÜTÜK ve STK’lardan MÜSİAD hariç bir ses çıkmadığını söyledi. Bunun danışıklı dövüş olduğunu düşünmeye başladıklarını getiren AKTAN şu sorulara cevap verilmesi gerektiğini söyledi.
Kırşehir’e bağlanmak istenen Ağaçören ve Sarıyahşi seçilenlerine sormak istiyorum.1-Sizin göreviniz Aksaray’ı yerip Kırşehir’i övmek mi? Bulunduğunuz makamlarda hizmet üretmek mi?
2-Kırşehir’in daha çok hizmet getirdiğinin belgelerini kamuoyu ile paylaşın. Zira hiçbir il kendi sınırları dışındaki yere hizmet götürecek plan yapamaz, ödenek ayıramaz.
3-Kırşehir’in milletvekili sayısını artırmak için değirmenlerine su taşımak ne kadar doğru? Kırşehir’e katılma sizin düşünceniz mi? Halkın düşüncesi mi?
4-Sizin ilçenize bir şey yapılmadı diyelim. Aksaray’ın hangi ilçesine yapıldı? Siz eleştiri veya temennide bulunacak konumda değilsiniz. Yetkili mercidesiniz. İlçenize hizmet gelmedi ise belediye başkanları da dâhil görevinizi doğru bir şekilde yapmadığınızı gösterir. Hiç kendi muhasebenizi yaptınız mı?
5-Bugüne kadar milletvekilleri ve diğer yetkililer vurdumduymaz davrandıysa, görevlerini yapmadılarsa çıkıp basın aracılıyla kamuoyuyla paylaştınız mı?
6-Kırşehir yakın olabilir herkes her yere alışverişe gidebilir bu mazeret olamaz Zira insanlar yurtdışına da gidiyor. Başka şehirlere de alışverişe gidiyor. Ama kimse bulunduğu ilden ayrılmak istemiyor. Sizi rahatsız eden istediğiniz yatırımların gelmemesi ise her seçilenin bu günkü gibi ilgisiz olacak kaygısını mı taşıyorsunuz?
Değerli Sarıyahşili ve Ağaçörenli hemşerilerim Kırşehir’in gayesi bu ilçelere hizmet götürmek değil nüfusunu artırarak milletvekili sayısını 3’ e çıkartmaktır. Kimsenin buna alet olması doğru değildir. Siz kendinizi bugün üvey evlat gibi hissediyor olabilirsiniz Ancak yarın bizden daha fazla öz evlat hissedebilirsiniz. Aksaray’ımızın problemi seçilenlerin sorumluluk anlayışı çerçevesinde hareket etmemesidir. Temennimiz bundan sonra herke-sin üzerine düşeni yapması üzerinedir.
İktidar ve muhalefet partisine seslenmek istiyorum. Seçilenlerin halkı ne kadar etkilediği hesap edilirse, bizce doğru olan şehrimizi temsil etmek için seçilmiş ancak başka ilin büyümesi için uğraşanları önce uyarıp gerçek kimliklerine, görevlerine dönmesi yolunda uyarılmasıdır. Aksi takdirde haddini aşanları Ağaçören’de Ak parti ihraç etmeli ve acilen giderek halka sahip çıkmalı halkı rahatlatmalıdır. Sarıyahşi de MHP’li Belediye başkanını ihraç etmeli, AK Parti ve MHP halka birlikte sahip çıkmalıdırlar. Bu arada Sn Valimize, İl Özel idaresi Genel Sekreterine ve bazı müdürlerimize de iş düşmektedir. Kısaca hep birlikte ziyarete gidip gerekli beklenen mesajları verip ilçelerimizi dinlememiz ve ikna etmemiz kaçınılmazdır.
Sarıyahşi belediye başkanı Sn Başbakanımızın Kırşehir’e 12


nüfus getireceğini vaat ederek kendilerini kastettiğini iddia ediyor. Dolayısıyla bu konu Başba-kanımıza taşınmalıdır. Aksaray’ın hakkı zayii edilmemelidir.
Şehrimizin durumunu kolay bir şekilde ortaya koymak için paylaşmak istediğim bir konu da şudur.
Değerli hemşerilerim; komşu illerin çevre yollarına bakın, bir de bizim yılların E-9
karayolunun haline. Kıymetimizi, durumumuzu anlayabiliriz. Hükümetin yeni tasarladığı ve yapacak olduğu otoban yol güzergâhlarına bakıldığında çok daha iyi anlaşılacak. Bütün bunlar olurken milletvekilleri ne yaptı. Dolayısıyla millet- vekilleri bulundukları hizmet süresince Aksaray’a hangi projeyi üretip gerçekleştirdiler. Bunun muhasebesini yapıp sonra aday olmayı düşünmeliler. Milletvekilliği dua ve gönül isteme işi değil, yani kişiye özel bir makam değil. Toplumun emaneti, vekâleti ve temsil edilme işidir. Hemşerilerimiz bundan sonra bu tür siyasete prim vermemeli şehrin sorunlarına çözüm üreten, sahip çıkan isimlere yönelmeli diye düşünüyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum