Nurettin AKTAN : Hocalı Katliamını  nefretle kınıyoruz

Nurettin AKTAN : Hocalı Katliamını nefretle kınıyoruz

Has Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin AKTAN, Dağlık Karabağ'ın Hocalı kasabasında 1992 yılında gerçekleştirilen katliamın 19. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Has Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin AKTAN, Dağlık Karabağ'ın Hocalı kasabasında 1992 yılında gerçekleştirilen katliamın 19. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Hocalı katliamının tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleştiğini söyleyen HAS Parti Aksaray İl Başkanı Nurettin AKTAN, "Çağımız, insan ırkının en kanlı sahnelerine şahitlik eden talihsiz bir zaman dilimidir. Tarih bu çağı, insanlığın topyekûn saldırıya uğradığı kanlı bir dönem olarak hatırlayacaktır. Bu kanlı olayların en önemlilerinden birisi de, bugün on dokuzuncu yıldönümünde olduğumuz Hocalı Katliamıdır" dedi. Has Parti Aksaray İl Başkanı mesajında, "26 Şubat 1992'de halen Ermenistan'ın işgali altında bulunan Dağlık Karabağ'da, Ermenistan ordusunun desteklediği Ermeni milislerince içlerinde kadın ve çocukların da bulunduğu 613 Azeri katledilmiştir. Sorumluları ve destekleyenleri nefretle hatırlanacak Hocalı Katliamı bir kez daha göstermiştir ki, kan üzerine kurulan sözde modern medeniyet, ırkçı ve din ayrımcısı üslubuyla bütün insanlık için en büyük tehlikedir" dedi"Cezayir'de, Vietnam'da, Irak'ta, Ruanda'da, Bosna'da ve dünyanın pek çok bölgesinde yaşanan bu kanlı katliam tablolarının tekrarlanmasını önlemenin yegâne yolu, adalet ve özgürlük temelli bir dünya barışının kurulmasıdır" diyen Aktan, "Ancak bu takdirde, yoksullukla, katliamla ve türlü çeşit ayrımcılıkla ezilen dünya halkları özgürleşebilir. Bu vesileyle, Hocalı Katliamını gerçekleştirenleri ve onları destekleyenleri bir kez daha nefretle kınıyoruz. Bu katliamda hayatını kaybeden şehitlerimizin hesabının her zeminde takipçisi olacağız. Masumların çığlıklarını bastıracak diplomasi oyunlarına umur etmeden, uygulayanı kim olursa olsun, insanlığa karşı işlenen bütün suçlarda safımızın mazlumlar ve mağdurlar olduğunu ilan ederiz." dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.