MURAT ÖZTEKE : AKSARAY KAZANACAK

MURAT ÖZTEKE : AKSARAY KAZANACAK

AK PARTİ Milletvekili Aday Adayı Murat Özteke Adaylığı ve projeleri hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

-GÖKTEN ÖZTÜRK: Murat Bey neden siyasete girmeye karar verdiniz ?


 


 


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI E.MURAT ÖZTEKE :Aksaray'ımıza hizmet için ne yapabilirim, nasıl yapabilirim diye uzun zamandır düşünüyordum. Siyaset, tıpkı nefes aldığımız gibi yaşamın bir parçasıdır. Sadece kişinin kendisini değil ailesini, çevresini, ülkesini ve tüm insanlığı ilgilendirir. Siyaset dünya barışını, savaşları ve ekonomileri etkiler.
 
Siyasetçi ise bunların tümü için en güzel ve en doğru şeyleri özgür, barışçıl, mutlu tabloyu iktidara taşıma savaşı veren insandır diye düşünüyorum. Günümüzde siyaset, dünyanın neresinde olursa olsun zalime ̶
;one minute” diyebilmek oldu, yüzlerde tebessümü arttırma çabası oldu
.


Siyaset, menfaat için değil, ideal için yapılması gereken, dünyayı daha iyi tanımak, insanların davranışlarını mantıklı bir şekilde değerlendirip, geleceğe yönelik akılcı çözümler üretmek amacına hizmet edebilmenin en etkili ve akılcı yolu olduğuna inanıyorum.


 


 


-GÖKTEN ÖZTÜRK: Neden bu seçim döneminde aday oldunuz?


 


 


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI E.MURAT ÖZTEKE :Türkiye iki dönemdir istikrarlı bir büyüme ve gelişim içinde. Dünyada da ülkemizin itibarı artmakta. Önümüzde daha da önem kazanan bir süreç var. Hepsinden önemlisi Sayın Başbakanımız Tayyip Bey gerçeği var. Hem Aksaray'ımıza hem de Türkiye'mize çok faydalı olacağımı düşünüyorum.


 


                                 ?


 


Talip olduğumuz göreve giderken gözümüz arkada kalmamalı, yani ekonomik sıkıntı olmamalı diye düşünüyorum. Ben inşaallah meclisteyken işlerimiz, sahip olduğum okullar, yurtlar aksamamalı. Okullarım artık kendi kendine yürüyecek kurumsal bir yapıya sahip oldu, Amerika'daki işimizin başında da zaten kardeşim var uzun yıllardır. Şimdi kendimi tamamıyle Aksaray'ımıza hizmete adayabilirim.


 


-GÖKTEN ÖZTÜRK: Şu an ne iş yapıyorsunuz?


 


İstanbul'da Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nin ve Kadıköy'de bir özel lisenin daha sahibiyim. Öğrenci yurtlarım var ve Anadolu'dan gelen öğrencilere de kucak açıyorum. Eğitimci kimliğimle bu ülkenin geleceğine hizmet ediyorum. Okulumuz benim başında olduğum 3 yıldır üniversiteye öğrenci yerleştirmede ve üniversite sınavında Türkiye birincisi. Yarışmalarda en fazla birincilikler ve ödüller alan okul. Ayrıca gururla söyleyebilirim ki okulum Kültür Bakanlığı tarafından Türkiye'yi temsilen yurt dışına gönderildi. Bunun için tanıdıklarımdan ve çevremden herhangi bir ayrımcılık talebim olmamıştır. Okul tüm başarılarında olduğu gibi tamamen eğitim kalitesinin meyvelerini toplamıştır. Bundan başka uluslarası yüksek teknoloji firmalarına danışmanlık vermekteyim.-
GÖKTEN ÖZTÜRK: Neden AK Parti?
 
AK Parti politik yaklaşımının merkezinde insan faktörü bulunmaktadır. Öncelikle bu yaklaşım düşünce yapıma, görüş, inanç ve fikirlerime en uygun olanıdır.  
 
Kurulduğu günden beri desteklediğim, başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yönetim kadrosuna inandığım bir partidir. 


 AK Parti’de görev almayı, ülkem ve milletim için çalışmayı şerefli bir fırsat olarak görüyorum.Yapılamayanları gerçekleştirebilecek cesareti olan, ilkelerinden taviz vermeden, olayların üzerine korkusuzca gidebilen bir parti olduğu için AK Parti içinde görev almak istiyorum.
 
-
GÖKTEN ÖZTÜRK: Siyasete Neden Atılıyorsunuz?
 
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI E.MURAT ÖZTEKESiyaset, halkın geleceği için akılcı çözümler üretip hayata geçirebilmenin en etkili yöntemidir. Bu etkili yöntemi halkın hizmetinde kullanabilme olanağı milletvekilliği statüsüyle mümkün olmaktadır.


    Milletvekilli,  seçildiği bölgeyi veya sadece kendi seçenlerini değil aynı zamanda bütün milleti temsil eder.  Halkın ihtiyaç duyduğu hizmetler ve sorunlar hakkında gerek ulusal gerekse yerel çözüm getirebilecek bilgi ve beceriye sahip olduğumu düşünüyorum.


Bu nedenle seyirci kalmak istemediğim için siyasete girmeye karar verdim çünkü;
Başaracağıma inanıyorum. İnandığım için başarının arkasından geleceğini biliyorum. 
Ülkem için yapabileceklerimi fedakârlık olarak görmüyorum. 
Halkımın sorunlarını kendi sorunlarım olarak görebiliyorum. 
Halkımın güvenini kazanmanın halka hizmetten geçtiğini biliyorum. 
Şöhret olmak, mevki sahibi olmak gibi bir yaklaşım içerisinde hiç bir zaman olmadığım gibi siyaseti de bu amaca yönelik bir araç olarak görmüyorum. 
Siyaset yaparken, adım geçtiği zaman iyi hatırlanacağına inanıyorum, arkamda bıraktığım hizmetler ile konuşulacağıma inanıyorum. 
Sonuç olarak her işimde olduğu gibi siyasette de samimiyeti ön planda tutuyorum.


 


-GÖKTEN ÖZTÜRK: Şu anki ve evvelki milletvekillerini nasıl değerlendiriyorsunuz?


 


 


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI E.MURAT ÖZTEKE :Burada kim bir çivi bile çaktıysa herbirine müteşekkirim. Hepsinden Allah razı olsun. Herbiri çok değerli insanlar ve Rabbim bu şerefli görevi onlara nasip etmiş. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizim görevimiz daha da ileri götürmek olacaktır. Bu bağlamda şimdiki vekillerimize teşekkürü bir borç bilirim.


-GÖKTEN ÖZTÜRK: Diğer vekil adaylarını nasıl gördünüz ve kendinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?


 


 


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI E.MURAT ÖZTEKE :3 sandalye için 51 aday var, bu bizim için gurur verici. Herbirisi çok değerli insanlar. Kendilerini hem hizmet aşkı içinde olduğu için hem de medeni cesaretlerinden dolayı tebrik ederim. Sonuçta AKSARAY KAZANACAK.


Kendime gelince, eğitimci, ekonomist ve yatırımcı kimliğimle Aksaray'ımıza çok şey katacağımı biliyorum. Burada doğmuş, büyümüş biriyim. Aksaray'a borçluyum. Kendi toprağımızın insanını da nelere ihtiyacı olduğunu da neler yapılacağını da biliyorum. Bunun yanında memleketimize içerden baktığım gibi İstanbul'dan, Ankara'dan bakabiliyorum. Bu görüş açısı çok önemli. Türkiye'ye de dünyadan bakabiliyorum. Bir Arap, bir Japon, bir Avrupalı ya da Amerikalı ne düşünüyor, onların yatırımlarını nasıl Türkiye'ye, özellikle Aksaray'a getirebilirim iyi biliyorum. Aksaray'da hiç yapılmamış işleri yapacağım ve inşaallah burada ilk etapta en az 1


kişilik yeni istihdam ortamı oluşturacağım. Bunun da üzerine yapacak çok işim var, hepsinin projeleri hazır. Vekil olsam da olmasam da bunuların hayata geçmesi için uğraşacağım ve umarım bunların hayata geçmesi noktası güzel Aksaray'ımız olacak.


 


-GÖKTEN ÖZTÜRK:Ne gibi projeler, kısaca bahseder misinizAK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI E.MURAT ÖZTEKE :Öncelikle en son teknolojiye sahip biyo enerji santrali tesis edilecek. Bu konuda dünyanın en iyi firması Compag'le anlaştık. Geriye Aksaray'ımızın desteği ve ilgisi kalıyor. Bunun için gerekli olan finansmanı da sağladım. Sonuçta elde edilecek gelirden Aksaray belediyesinin de ciddi miktarda payı olacak. Tesis 1
yıl içinde komple belediyeye kalacak.


Teknoloji Geliştirme Merkezi kurulacak, bunun için gerekli herşey yurt dışından temin ediliyor. Bu bir vaat değil, mutlaka gerçekleşecek bir hizmetim olacak inşaallah.


İki tane de yüksek teknoloji içeren fabrika kurulacak, bunlarla ilgili çalışmalarım uzun süredir devam ediyor. Ayrıntılarını Sanayi Bakanlığı ile istişare ettikten sonra izin verirlerse açıklarım.


Aksaray'ımızın marka olması için çalışmalarım var ama bu tek kişinin yapacağı türden bir iş değil. Belediyenin ve tüm halkımızın birlikte ve ekip olarak hareket etmemiz gerekiyor.


 


 
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.