Muhsin Yazıcıoğlu İçin Özel Yetkili Savcı İstiyoruz

Muhsin Yazıcıoğlu İçin Özel Yetkili Savcı İstiyoruz

Şehit liderimiz ve yanındaki hakkın rahmetine kavuşan beş kişinin ölümü ilk andan itibaren milletin vicdanını karatmiştı. Milletimizin sağduyusu o zaman bu işin normal bir kaza olmadığı ve suikast olduğu yönünde kanaatini oluşturmuştu.

Şehit liderimiz ve yanındaki hakkın rahmetine kavuşan beş kişinin ölümü ilk andan itibaren milletin vicdanını karatmiştı. Milletimizin sağduyusu o zaman bu işin normal bir kaza olmadığı ve suikast olduğu yönünde kanaatini oluşturmuştu.


O günlerde Genel Başkan Yalçın TOPÇU beyin omuzlarına yüklenen ağır yük ve onun arkadaşlarının basireti sağduyusunu ve milletimizin vicdanındaki coşan kızgınlığı teskin etmeye yönelik çabası Milletin sokağa dökülmesini önlemesi, kimsenin burnunun kanamaması ve incinmemesini sağlaması, hukuk içinde hak arama mücadelesini doğru olacağını devamlı savunmuş ve haklı çıkmıştır.


Helikopterin düşüşünden sonraki üç günlük süre adeta seyirci kalınmış,olaya sebep olanlar senaryoyu istedikleri gibi dizayn ederek delilleri karartmak için gerekli her şeyi yapmışlardır.


Büyük Birlik Partisi olarak DDK ‘yı faaliyete geçiren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Gerekli duyarlılığı göstermiş kurulu görevlendirmiş ciddi bir çalışma netice vermiş iki önemli sonuca ulaşılmıştır.


1- Helikopterin düşmesinde suikast ihtimali yüksektir.


2- Helikopterin düşüşünden sonraki yapılan delilleri yok etme çabaları suikasttır ve ihmal vardır.


ÖZEL YETKİLİ SAVCI GÖREVLENDİRİLMESİNİ İSTİYORUZ


Olaydan sonra hükümetin adeta seyirci kaldığı olaya karşı bugün ki sorumsuz tavrını doğru bulmuyoruz. Ancak raporun açıklanmasında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın tavrını kınıyoruz. Adeta olayın üstünü körleme faili meçhuller halkasının bu zincirini de diğerleriyle aynı pozisyonda görme arzusu taşıması milletimizi üzmüştür.


Şimdi samimiyet sınavının zamanı gelmiştir. Referandum sürecinde idam edilen ülkücüler için gözyaşı dökenler Muhsin YAZICIOĞLU’NUN şiirini okuyanlar gerçeklerin ortaya çıkması suçluların bulunması ve kanun önünde gereği gibi cezalandırılması için görevlerini yapmak zorundadırlar.


Milletimiz ferasetiyle her şeyi görmektedirler. Olayın sorumlularının bulunmasını ve cezalandırılmasını beklemektedirler.


Ayrıca yetkili ama sorumsuz davrananlarında biran önce görevlerini yerine getirmelerini beklemektedirler. Aradan 2 yıl geçmiştir. Bu dava için özel yetkili savcı atanmalı gereği yapılmalı. Milletimizin vicdanı daha fazla kanatılmamalıdır. BBP iktidarında böyle acılar yaşanmayacak. Tüm karanlık olaylar aydınlatılacak. Güvenli Özgür ve Refah bir Türkiye ‘de vatandaşlarımız barış içinde yaşatılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.