Muhammed Fatih Yıldırıcı Kutlu Doğum Haftasını Kutladı

Muhammed Fatih Yıldırıcı Kutlu Doğum Haftasını Kutladı

AK Parti İl Başkanı Muhammed Fatih Yıldırıcı yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında, Kutlu Doğum Haftasını değerlendirdi.

 AK Parti İl Başkanı Muhammed Fatih Yıldırıcı yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında, Kutlu Doğum Haftasını değerlendirdi. Manevi haz ve coşkunun hafta boyunca üst düzeyde yaşandığını kaydeden Yıldırıcı, bu ve benzeri günlerin insan ve toplum hayatında önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. 
          Kutlu Doğum Haftasının tüm İslam Âlemi ve Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da ciddi etkinliklerle değerlendirildiğini kaydeden Fatih Yıldırıcı, bu etkinliklere halkında çok büyük alaka gösterdiğini ve bunun da toplumun böylesi günlere ne kadar önem verdiğinin açık bir delili olduğunu kaydetti. Kutlu Doğum Haftasının, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşrif ettikleri gün olduğunu anımsatan Yıldırıcı, ̶
;Ne mutlu ki; böylesi müstesna bir zaman dilimini toplum olarak fevkalade değerlendirdik. Etkinliklerin ana teması bu yıl bilindiği üzere Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in ‘merhamet’ özelliği olmuştur. Bu hususta pek çok toplantı yapılmış ve konuya dikkat çekilmiştir” dedi. 
         Merhametin günümüz insanlığının en başta gelen ihtiyaç ve özelliği olduğunu belirten Yıldırıcı, ̶
;Yüceler Yücesi Efendimizin merhamet özelliği tüm insanlığa ışık saçacak mahiyettedir. O’nu her zamankinden daha fazla okumak, anlamak ve anladığımızı da hayatımızda uygulamak zorundayız. Her zaman söylendiği gibi böylesi günler ve dönemler içi doldurularak değerlendirilmelidir” dedi. 
 Tüm bu etkinliklerde emeği geçenlere teşekkür eden Fatih Yıldırıcı, sözlerini, ̶
;Kurtlu Doğum Haftasını geride bıraktığımız şu günlerde, o zaman diliminin feyzini hayatımızın geri kalanına da yansıtmamız gerekmektedir. Bu şuurla hareket etmek hem dünya hem de ahret hayatımız açısından çok önemli kazanımlar elde etmemize vesile olacaktır” diyerek sonlandırdı. 
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.