Mücahit Tokmak :Usulsüzlükleri Tescillendi

Mücahit Tokmak :Usulsüzlükleri Tescillendi

Türk Sağlık-Sen Aksaray şube başkanı Mücahit Tokmak yaptığı açıklamada “Türk Sağlık-Sen olarak nasıl ki sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hakkını tüm platformlarda savunuyorsak, sendikamızın hakkını da kimselerin gasp etmesine asla müsaade


Türk Sağlık-Sen  Aksaray şube başkanı Mücahit Tokmak yaptığı açıklamada ̶
;Türk Sağlık-Sen olarak nasıl ki sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hakkını tüm platformlarda savunuyorsak, sendikamızın hakkını da kimselerin gasp etmesine asla müsaade etmiyoruz. Son olarak açtığımız dava sonucunda mahkeme Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen’in 5 bin 333 üyesinin usulsüz bir şekilde sendikaya kaydedildiğine karar vermiştir. Türk Sağlık-Sen tarafından 2

9 yılı üye sayılarının tespiti ile ilgili açılan davayı görüşen Ankara 12. İş Mahkemesi 44 ilde SAĞLIK-SEN, TÜRK SAĞLIK-SEN ve SES’in üyelerini inceledi.

Sağlık Bakanlığı üye tutanağında yer alan Sağlık-Sen’in (Memur-Sen) 87 Bin 987 üyesinin 5 Bin 333’ün usulsüz olduğuna  karar vererek Sağlık-Sen’in(Memur-Sen)  gerçek üye sayısının 82 bin 654 olduğuna hükmetti.  Mahkeme kararında, Türk Sağlık-Sen’in ise Bakanlık tutanağında yer alan 82 Bin 854 üyesinin tamamının gerçek üye olduğuna ve Türk Sağlık-Sen’in 15 üyesinin ise tutanağa dahil edilmediğine karar verilerek Türk Sağlık-Sen’in üye sayısının 82 Bin 869 olduğuna dikkat çekildi.

Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi bir adeti olduğunu unutanlar yaptıkları bu usulsüzlüğün yanlarına kalacağını zannetmişlerdi. Kraldan çok kralcılık yapan,  makamını sendikacılık için kullananlarla kurdukları düzende her şeyi istedikleri gibi yapabileceklerini, asla hesap vermeyeceklerini düşünmüşlerdi. Aynı zamanda ilimizde son zamanlarda bazı sağlık kurumlarımızda özelikle de devlet hastanemizde hastane müdürü ve yardımcıları sendika üyelerimize baskı yaparak istifaya zorlamaktadırlar. İdareci konumundaki kişilerin kendi emrinde çalışan personellere, hür iradesini yok sayarak baskı uygulaması ne etik ne de ahlaki değerlere uymadığını düşünüyoruz. Aynı zamanda da kendilerine peygamber(s.a.v) efendimizin ̶
;Adaletsiz davranan idarecilerin şerrinden Allah’a sığınırım.” Sözünü de hatırlatırken, sendikacılık işlerini bırakıp, amiri bulundukları kurumun Aksaray halkına sunmuş olduğu hizmetlerdeki yetersizlikleri gidermek için gayret göstermelerini ve asıl işlerini yapmalarını bekliyoruz.

Hukukla tespit edilen usulsüzlüklerine rağmen nasıl sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının karşısına çıkıp neyi anlatacaklar merak ediyoruz. Hangi sözde sendikacılık meziyetlerinden bahsedecekler düşünüyoruz. Biz utanmayız diyorlarsa, bizde onlara utanmıyorsanız dilediğinizi yapın diye sesleniyoruz.

Herkes yine bildiği işi yapacak. Biz gerçek sendikacılığın adresi olmaya, çalışanın hakkı için alanlara çıkmaya devam edeceğiz. Hukuki platformlarda kurumlara başvurularla yine çalışanın yanında olacağız.  Birileri de yine usulsüz üyelikler, idarecilerin gölgesinde makam koltuğunun gücüyle sözde, siyasetçilerle poz verip, sağlık çalışanlarını mağdur eden partilerden vekillik kapılarını aşındırmaya devam edeceklerdir.  Biz çalışanın teveccühünü kazanırken, birileri de siyasetçinin ve idarecinin teveccühü kazanıyor. Kısacası her şey sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gözü önünde gerçekleşiyor. Takdir çalışanlarındır. Hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”dedi.
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.