Modern  Sahaya Bu Kulübeler Yakışmıyor

Modern Sahaya Bu Kulübeler Yakışmıyor

Aksaray’da modern bir sentetik çim saha içindeki yedek kulübeleri köy ve kasabalarda dahi kullanılmayacak yedek kulübelerden oluşması Dağılgan Spor tesislerinin değişen yeni çehresine yakışmıyor

Gençlik Ve Spor İl Müdürü Uztürk hizmetlerinin başında gelen  sentetik sahanın yanında  Dağılgan spor tesisleri içinde çevre düzenlemesinden, yeşillendirmeye kadar yaptığı hizmetler ile Dağılgan spor tesislerine yeni bir çehre kazandırılmasında önemli pay sahibi oldu.


 


Aksaray’da modern bir sentetik çim saha içindeki  yedek kulübeleri   köy ve kasabalarda dahi  kullanılmayacak yedek kulübelerden oluşması  Dağılgan Spor tesislerinin değişen yeni çehresine yakışmıyor


 


Gençlik Ve Spor İl Müdürü Arif Ümit Uztürk’ün  gecikmelide olsa  bu ay sonunda Aksaray’da   amatör futbolun  hizmetine açılacak 4 odalı soyunma odası ile birlikte  Dağılgan sentetik ve 4 Nolu çim sahadaki  yedek kulübelerinin de yenilenmesi ile  hizmetlerine bir yenisini daha eklemesi  adı gibi ümit ediliyor.


 


 


Aksaray’da   göreve geldiği günden bu zamana kadar  Aksaray’ın spor’una ve tesisleşme adına önemli imzalar atan Gençlik Ve Spor İl Müdürü Arif Ümit Uztürk  geçen yıl büyük  emekleri sonucunda  İl Özel İdaresinde çıkarılan ödenek ile Aksaray’a kazandırılan  sentetik çim sahanın hizmete girmesinde  önemli bir rol üstlendi. Uztürk hizmetlerinin başında gelen  sentetik sahanın yanında  Dağılgan spor tesisleri içinde çevre düzenlemesinden, yeşillendirmeye kadar yaptığı hizmetler ile Dağılgan spor tesislerine yeni bir çehre kazandırılmasında önemli pay sahibi oldu. Aksaray’da son olarak kulüplerin soyunma odası sıkıntıları nedeni ile feryatlarına kulak veren Uztürk    4’olu çim saha ve  sentetik sahanın  yanına yaptırılan 4 odalı soyunma odasının  henüz hizmete açılmamasına rağmen bu  hafta  içinde   hizmete gireceği ve soyunma odasının hizmete girmesi ile  amatör futbolda en çok yaşanan  soyunma odası krizine  de hafta sonu oynanacak maçlarda  son ermesinde emeği olacak. Spor camiasına ve özellikle yıllardır toprak sahalarda mücadele eden Amatör  Futbol Kulüpleri için  en önemli hizmetleri arasında olan  sentetik futbol sahası  Aksaray’da futbolun gelişimi açısında da gençleri büyük bir hizmet sundu.. Sentetik çim saha yağışlı havalarda dahi futbol oynamaya elverişli olması nedeni ile amatör  futbolun ve milli eğitim müsabakalarının  yükünü çekti. Kulüpleri  ışıklandırmış sentetik sahada akşamları antrenman yaparak müsabakalar hazırlandı . Aksaray’da sentetik saha ve ışıklanması ile futbolda antrenman yapan takım sayısı arttı. Başarılı hizmetlerinin yanında ise Gençlik Ve Spor İl Müdürü Arif Ümit Uztürk’ün tesisler içinde  4’nolu ve sentetik sahanın yedek kulübeleri gözünden  kaçmış görünüyor.Aksaray’da modern bir sentetik çim saha içindeki  yedek kulübeleri   köy ve kasabalarda dahi  kullanılmayacak yedek kulübelerden oluşması  Dağılgan Spor tesislerinin değişen yeni çehresine yakışmıyor. Sentetik çim sahanın modernliğine yakışmayan  saç bir yapı olan  yedek oyuncuların dahi  sığmakta zorluk çektiği yedek kulübelerinin yağışlı havalarda dahi su akıtması, oyuncuların korunmak için oturdukları kulübelerde ıslanmaları   sentetik sahanın modern yapısına ters düşüyor.  Amatör futbol ve Dağılgan tesislerinde bir çok önemli hizmetlere imza atan Gençlik Ve Spor İl Müdürü Arif Ümit Uztürk’ün   Dağılgan sentetik çimdeki  yedek kulübelerini modern bir yapıya uygun bir şekilde  ile yapılarak sahayla bütünleşmesi bekleniyor.   Gençlik Ve Spor İl Müdürü Arif Ümit Uztürk’ün  gecikmelide olsa  bu hafta  sonunda Aksaray’da   amatör futbolun  hizmetine açılacak 4 odalı soyunma odası ile birlikte  Dağılgan sentetik ve 4 Nolu çim sahadaki  yedek kulübelerinin de yenilenmesi ile  hizmetlerine bir yenisini daha eklemesi  adı gibi ümit ediliyor.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.