Millet Aç Kalırsa Devlet Elden Gider

Millet Aç Kalırsa Devlet Elden Gider

Halkın Sesi Partisi Aksaray İl Başkanlığının düzenlediği 1. İl divan toplantısında Has Parti Kurucular Kurulunda yer alan Kırıkkale eski Milletvekili Kemal ALBAYRAK ile Halter Federasyonu Eski Başkanı Kenan NUHUT gündemle alakalı olarak birer konuşma yapt

Halkın Sesi Partisi Aksaray İl Başkanlığının düzenlediği 1. İl divan toplantısında Has Parti Kurucular Kurulunda yer alan Kırıkkale eski Milletvekili Kemal ALBAYRAK ile Halter Federasyonu Eski Başkanı Kenan NUHUT gündemle alakalı olarak birer konuşma yaptılar.


Kemal ALBAYRAK’IN gündemle ilgili değerlendirmesi; Gördüğüm kadarıyla Aksaray’da iyi bir çalışma yapılmış, Has Parti olarak yani Halkın Sesi olarak böyle bir teşkilatta sizin gibi genç, dinamik insanları görmekten büyük mutluluk duydum. İl Başkanımız Aksaray’ın yerel meseleleriyle ilgili konulara değindi. 8-9 yıldır iktidarda olan bir partinin yapamadıklarını inşallah Has Parti olarak bizler yapar ve bunların açılışına geliriz.


Gelirken benzinciye Numan Kurtulmuşu soruyoruz, Çok düzgün bir adam, Allah için doğru bir adam diyorlar. Peşinden gidilen liderin güven vermesi ve bu milletin güvenini alması çok önemlidir.


Türkiye’nin birçok sorunu olduğu halde, siyasetle belirli yere gelen insanlar, topluma ilk etapla güvenle çıkıyorlar, hemen arkasından güvensizlik hadisesi oluşturuyorlar. Ama Numan Beyde böyle bir hadise olmadığı için yola çıktık ve devam ediyoruz. Has Parti, Türkiye’nin kendi partisidir. Özellikle adalete, bağımsızlığa, gelirlerin adaletli bir şekilde dağıtılmasına önem veren bir partidir. Hatta bundan dolayı milletin teveccühünü kazanıyor. Dün ne söylediyse bugünde arkasında durabilen, amacı iktidar olmaktan ziyade muktedir iktidar olmak olan bir partidir. Muhalefetteyken biz yapacağız, iktidara gelince ne yapalım yaptırmıyorlar deniliyor. Ama Has Partide yapamayacağı, arkasında duramayacağı sözleri söylemeyecek. Özü de sözü de bir. Bundan dolayı böyle bir kadro ile yola çıkılmıştır.
Milletin açlığı, yoksulluğu hep bertaraf ediliyor, gündemden uzaklaştırılıyor. Yoksullara yardım ediliyor deniliyor, güzel yapın hatta daha çok yapın. Yeşilkart alanların sayısı arttı deniliyor. Yahu yeşil kart sayısı artmasından dolayı sevinmek değil, utanmak lazım. Neden arttı diye düşünmek lazım, fakirlik arttığı için üzülmek lazım. Milli gelir artıyor deniliyor, arkadaşlar Yunanistan’da Milli Gelir kişi başı 25.


dolar. Yunanistan ekonomi nasıl? Felaket. Halkın gerçek ihtiyaçlarına göre gelir dağılımı olmadan, rakamlarla bu işi büyütmek kolay.


Halkın Sesi Partisinin önemli bir özelliği doğru olan kimden gelirse gelsin bir şey yapıyorsa buna saygı duyarız, her zaman destekleriz.
Hep devlet, millet ten elden gidiyor diye feryat ediliyor. Sadece millet aç kalırsa devlet elden gider. Yoksulluğu, fakirliği önlemek gerekmektedir. Adalet herkes için önemlidir. Ben gelirsem iktidara adalet benim yanımda olsun diyerek olmaz. Biz iyisiyle kötüsüyle birilerini zevk için tenkit etmiyoruz.
Kurucular Kurulu üyesi ve Halter Federasyonu Eski Başkanı Kenan Nuhut’un gündem ile ilgili olarak şunları söyledi;


Tarım Bakanlığından emekli Genel Müdür olarak üzüntüyle takip ediyorum 8-9 yıllık AK Partinin iktidarı döneminde halkın çoğunluğunun ekonomideki yaşanan olumsuzluklarda en çok tarım kesimi etkilenmiştir ve Aksaray’da da nüfusun % 6
’si tarım ile ilgilenmektedir. Birçok yerde desteklerin azalması nedeniyle tarım yapılamaz duruma gelmiştir. Avrupa Birliği işbirliği ile yeni krediler açılmıştır. Fakat bu kredilerde köylümüzün yararlanamadığı açıkça görülmektedir.


Başbakanımız son günlerde sinirli bir hava yaşıyor. Bu sinirli hava kendi özel yapısından kaynaklanan hava değil. Elinde o kadar ekonomik güç var ki, bu gücü yaptırdığı kamuoyu yoklamalarında görüyor. Adalet ve Kalkınma Partisi 8 yıllık iktidarı döneminde aşağı doğru inmeye başlamıştır. Bu nedenle Kars’ın dağ başında yapılan heykele ucube diyor, derhal yıktırın diyor. Bu durum demokratik bir yapı değildir. Kaybetmenin verdiği endişeyle, kuşkuyla o ucube yıktırılacaktır diye ve demokratik olmayan bir karar veriyor. Bende bir spor adamı olarak o heykeli beğenmedim ama demokrat bir Başbakana yakışmayan harekettir. Arkasından bir Galatasaray hadisesi yaşadık. 61
trilyon para yatırmaktan övünüyorsunuz, sıkıntılı çiftimiz, memurumuz, vatandaşımız ne yapacak. Galatasaray taraftarı sizi ıslıkladı diye stadı terk ediyorsunuz, vatandaşın aç yatmasın gündeminizden çıkıyor, yok Galatasaray yönetimi istifa etsin, daha stadı vermedim diye boş gündemlerin içine çekiliyor. Türkiye’nin meselesi sadece Galatasaray meselesi değildir. Türkiye’de 72 milyon insan yaşıyor, eğitimden, ekonomiden gerekli payı alamıyor, analar ağlıyor. Genel Başkanımız 3 tane kavramla yola çıktı. Firavunlaşmayacağız(zulmetmeyeceğiz baskı yapmayacağız), Karunlaşmayacağız (haksız yere kazanç elde etmeyeceğiz), belamlaşmayacağız (yalan söylemeyeceğiz, kandırmayacağız).


Demokrat Parti kökenli biri olarak Has Partide Numan Kurutulmuş ile beraber ortak noktamız halkın merkezi olmaktır. İnançlarıyla, manevi değerleriyle, milli değerleriyle merkezde birleşmektir. Halkın meselesini siyasete taşımaktır, siyasetin meselesini halka taşımak değildir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.