Mikro Kredi Şubesini Abdülkadir Aksu Açtı

Mikro Kredi Şubesini Abdülkadir Aksu Açtı

Aksaray'a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, 2011 yılının ilk kredilerini 15 kadına törenle verdi.

Mikro kredi Aksaray Şubesi'nin resmi açılışı nedeniyle düzenlenen toplantıya katılmak için Aksaray'a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, 2
11 yılının ilk kredilerini 15 kadına törenle verdi.


Aksaray programına Aksaray Valiliği ve Belediye Başkanlığını ziyaret ederek başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, cuma namazının ardından Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü'nde düzenlenen mikro kredi toplantısına katıldı. Toplantıya AK Parti Aksaray Milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun, İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Nevzat Palta, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül ve çok sayıda protokol üyesi ile kadınlar katıldı.


Projeyi desteklediğini ifade ederek konuşmasına başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, "Bu projenin uygulaması Türkiye genelinde yaygınlaşmaya, gelişmeye başladı. Bugünkü gelinen nokta 48 ilde 68 bölgede yaklaşık 41 bin hanım kardeşimize kredi verilmekte ve bu kardeşlerimiz kadın girişimci olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Ben bu projeye 3 noktada önem veriyorum. Birincisi bizim hükümetimizin sosyal politikaları ile uyum sağladığı için önemsiyorum. İkincisi kadınlarımıza yönelik bir proje olduğu için, üçüncüsü ise işsizliğe çare projelerden biri olduğu için önemsiyorum. Şimdi mikro kredilerle iş kurmak, iş üretmek isteyen, ailesinin bütçesine katkı sağlamak isteyenlere bu imkanı getirmiş oluyoruz" dedi.


Projenin büyütülmesi için herkesin gayret göstermesi gerektiğini ifade eden Vali Orhan Alimoğlu da, bu projenin başarıyla uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Milletvekili İlknur İnceöz ise, "Hanım eli değen her yere güzellik gelir. Yeter ki hanımlarımız için fırsatlar eşitlensin. Ben kadınlarımızın çok önemli işler yapacaklarına inanıyorum" şeklinde konuştu.
Milletvekili Ali Rıza Alaboyun ise, "Yatırım kültürünün tabana yayılması çok önemli. Mikro kredi bunu sağlıyor. Krediyi alan kadınların gözlerindeki heyecanı görünce projenin çok daha büyük hedeflere ulaşabileceğini görebiliyoruz" dedi.


Mikro kredi uygulamasına 2
1
yılında 1

bin liralık ödenek ayırdıklarını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Şaban Bostan da, ilk zamanlar mesafeli yaklaştıklarını ancak daha sonra yapılan işleri gördüklerinde projeyi sahiplendiklerini ifade etti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yusuf İnceer ise, "Geçtiğimiz yıl 1

bin lira kredi verildi. Kadınların bu kredilerle yaptıklarını, çalışmalarını görünce projenin önemi daha iyi anlaşıldı. Eskiden kredi yaklaşımına uzak kadınlar da kredi başvurusu yapmaya
başladı. İnşallah çok daha iyi noktalara gelinecek" dedi.


TİSVA Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül de, "Hibe şeklindeki yardımları mutlaka vermemiz lazım ama onu sınırlı tutmamız lazım. Çalışamayacak durumda olan ihtiyaç sahibine yardım etmek sosyal devletin bir görevi olduğu gibi insanlık görevimiz. Ancak çalışabilecek insanlarımızın hayat kalitelerini artırabilmesi için mutlaka ellerini taşın altına koyması lazım. Şimdiye kadar Aksaray'da da benzer çalışmalar yapıldı ve 14
girişimci kadınımıza 1

bin lira civarında kredi verildi ve onlar çok
önemli, çok güzel işler başardılar" diye konuştu.


Mikro kredi kullanan kadınlar adına bir konuşma yapan Yeter Karakaya ise, "Sabah
6.

'da kalkıp çocuklarımızı okula gönderdikten sonra işimizin başına geçiyoruz. Hem çocuklarımızla ilgileniyoruz, hem evimizin işini görüyoruz, hem de çalışıp evimiz ekonomisine katkı sağlıyoruz. Bunları yaparken de eşimizi de ihmal etmiyoruz. Buradan tüm kadınlara sesleniyorum. Avare olmasınlar, boş durmasınlar, çene çalıp zaman geçirmesinler. Çalışsınlar aile ekonomilerine katkı sağlasınlar. Biz yaptık oldu, herkes de apabilir" şeklinde konuştu.
Daha sonra 15 kadına toplam 9.5 bin liralık mikro krediler AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ve milletvekilleri tarafından verildi. İl Özel İdaresi bünyesinde açılan Mikro kredi Aksaray Şubesi'ni de gezen Abdülkadir Aksu daha sonra Aksaray'dan ayrıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.