Mikro Kredi artık meyvelerini vermeye başladı

Mikro Kredi artık meyvelerini vermeye başladı

Aksaray’da da. Mikro Kredi artık meyvelerini vermeye başladı. Mikro Kredi den yararlanan kadınlar çeşitli iş kollarında faaliyetlere başladılar.

Aksaray’da da. Mikro Kredi artık meyvelerini vermeye başladı. Mikro Kredi den yararlanan kadınlar çeşitli iş kollarında faaliyetlere başladılar. Merkez Zafer Mahallesinde tuhafiye dükkânı açan Yeter Karakaya ve Kurtuluş Kavşağı civarında sebzecilik yapan Fadimana Bozdağ bunlara küçük bir örnektir.
Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Yeter Karakaya ve Fadimana Bozdağ şunları söylediler. Mikro kredisi için mahallemizde, Türkiye Grameen Mikro kredi Projesi Aksaray Şube Müdürü Cengiz Bilgiç ile Mikro Kredi Merkez Müdürü Fatma İz bir toplantı düzenlediler bize Mikro Krediyi anlattılar. Bizde bir gurup kurduk müracaatımızı yaptık ve Özel İdarede düzenlene n bir toplantıda kredimizi aldık. Bizde bu kredi ile işyeri açtık. Satışlarımız sürüyor vatandaşlar alıştılar alışverişlerini bizden yapıyorlar. Bizde işimizi büyütmeyi daha büyük bir mekân bulup orada bu işimizi yapmayı planlıyoruz. İnşallah ikinci kredimizde alacağız ve işimizi büyüteceğiz. Şehir içerisinde yetkililerden bize Pazaryeri konusunda yardımcı olmalarını istiyoruz. Bize destek oldukları sürece Ülke ve Aksaray Ekonomisine katkı sağlamak için gece gündüz çalışacağız. Biz buradan bütün ev hanımlarına sesleniyoruz. Gelin Mikro krediye başvurun ve kredinizi alıp kendi işinizi kurun. Ev ekonomisine katkı sağlamak için elişi, sebzecilik, hayvancılık gibi işleri yaparak aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz dediler.
Mikro Kredi projesi için Türkiye Grameen Mikro kredi Projesi Aksaray Şube Müdürü Cengiz Bilgiç Mikro kredide karşılıklı güvenin esas alındığına dikkat çekerek şunları söylediler “Bu projemiz tamamen. Teminat, kefil, senet olmadan karışıklı güvene dayalıdır. El işi, salça yapımı, kıyafet, kozmetik ürünleri alım satımı, bakkal, tuhafiye işletmeciliği veya hayvan besiciliği yapan bayanlar da iştirak edebilirler.49 ilde, 66 şubede faaliyet gösteren Mikro kredi şu ana kadar Türkiye genelinde 4
bin kişiyi, Aksaray'da ise 138 kişiyi iş sahibi yapmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.