MHP İl Başkanı Dr.Rıfkı Karabatak  M.Vekilliği Adaylığı Hakkında Açıklamalarda Bulundu

MHP İl Başkanı Dr.Rıfkı Karabatak M.Vekilliği Adaylığı Hakkında Açıklamalarda Bulundu

“MHP yi Aksaray da yeniden birinci parti konumuna yükseltmek olduğunu ifade etmiştim. Bu amaç ve inancım artarak sürmektedir.

Değerli Dava Arkadaşlarım
Ülkemiz yaklaşık 6 ay sonra tarihinin en önemli seçimlerinden birini yaşayacak.
Ülke genelinde;
Bir yanda zengini daha zengin fakiri daha fakir yapmış ancak toz pembe gösterilmeye çalışılan ekonomiyle ,
bir yanda sıfır sorun adı altında sürekli ve sınır tanımaz bir teslimiyetçilikle süren dış politikayla,
bir yanda sosyal yardım adı altında verilen ama siyasi rüşvete dönüşmüş ve adeta vatandaşı uyuşturup AKP ye bağımlı kılmış yardım paketleriyle,
Bir yanda devlete olan borçların yeniden yapılandırılması adı altında, devlete tüm yükümlülüklerini yerine getirenleri enayi konumuna düşüren torba yasayla,
Bir yanda devlete açılacak 1

.


yeni kadro ile sürdürülen seçim ekonomisi ile,
Memuru sendikasına göre bizden olan ve olmayan şeklinde sınıflandırıp kendinden olmadığını düşündükleri memura her türlü zulmün yapılmasıyla,
Basın ve medya kuruluşları ile kişilerin ifade özgürlüğü her türlü devlet erki kullanılarak baskı altına alınmasıyla,
Bir yanda da Türkiye cumhuriyetinin üniter yapısına, tek dil, tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan ülküsüne pervasızca kastedilen ve göstermelik tepkilerle geçiştirilen tartışmanın ve pazarlığın seçim sonrasına ötelenmeye çalışıldığı sessiz bir mutabakat ile seçim sürecine ilerliyoruz.
Ordu gibi, yargı gibi, ülkemizin temel taşları olan kurumların yıpratılıp güvenilirliğinin kaybettirildiği bu dönemde MHP olarak devlet ve millet bekasının tehlike altında olduğunu düşünüyoruz. Böylesi kritik bir dönemde MYK mız tarafından aday olacak parti yöneticilerinin 31 Aralık 2
1
a kadar istifa etmesi yönündeki kararı Parti kademelerinde ve kamuoyunda milletvekili aday adaylığı için istifa edip etmeyeceğim yönünde bir merak oluşturmuştur. Hemen belirtmeliyim ki az önce izah ettiğim siyasi konjonktür içinde MHP milletvekili aday listesinin kimlerden oluşacağının hiçbir önemi yoktur ve öncelikli gündemimiz değildir. Çünkü biz önce ülkem ve milletim sonra partim sonra ben ilkesini kendine rehber edinmiş ülkücüleriz. Bunu siyasi bir slogan olmaktan öte özümseyerek yaşamaktayız. Aday listemiz kimlerden oluşursa oluşsun tüm ülkücüler tek yürek tek bilek olarak listenin tamamını milletvekili olarak Ankara’ya göndermek için elinden geleni yapacaktır.
Gerek aile çevrem ve dostlarımdan, gerek kamuoyundan, gerek teşkilat kademelerimizdeki pek çok arkadaşımdan aday olmam yönünde yoğun bir talep ve teşvik görmüş olmam onun da ötesinde sanki sözleşmişcesine; “ Son kararın bana ait olacağı ve alacağım karar ne olursa olsun benimle elele partimizin başarısı için mücadele edeceklerini “ ifade etmeleri benim için unutulmaz bir gurur ve mutluluk vesilesi olmuştur.
Hatırlanacağı üzere İl Başkanı seçildikten sonraki ilk basın toplantımızda amacımın “MHP yi Aksaray da yeniden birinci parti konumuna yükseltmek olduğunu ifade etmiştim. Bu amaç ve inancım artarak sürmektedir.
Bedeli kanla ödenmiş bu dava, kimsenin siyasi kariyer hevesine kurban edilemeyecek kadar büyüktür. Bu nedenle ;
14 aylık bir il başkanı olarak, sanki il başkanlığını atlama taşı olarak kullanıyormuş görüntüsü vermeyi etik bulmadığımdan,
Siyasi misyonumu Rıfkı Karabatak’a siyasi kariyer sağlamak değil, MHP yi Aksaray da birinci parti yapmak olarak benimsediğimden,
Önce ülkem ve milletim sonra partim sonra ben ilkesinin boş bir laf olmadığını cümle aleme göstermek adına istifa etmeyi düşünmüyorum ve TEŞKİLATLARIMIN BAŞINDAYIM.
Bu süreçte;
Partimizin en yüksek oyu alacağı sıralamanın gerçekleşebilmesi için objektif değerlendirmelerle, kamuoyu anketleri ve teşkilat yoklamalarıyla elde edeceğimiz verileri Genel Merkezimizle paylaşacak Aksaray’ın nabzını doğru olarak yansıtmaya çalışacağım
Tüm aday adaylarına eşit mesafede olacağım. Adaylık açıklaması yapacak her arkadaşımın basın toplantısında yanında hazır bulunacağım. Toplantının organizasyonu ve duyurusunu parti binamızdan birlikte yapacağız. Teşkilatımızın tüm kapıları ve bilgi kaynakları tüm aday adaylarımıza ardına kadar açık olacaktır. Aday adaylarımıza yönetim kurulu toplantılarına gelip tanışma ve kendini ifade etme imkanı vereceğim. Adaylar arasında ki yarışın centilmence geçmesi ve liste kesinleştikten sonra dargınlıklara mahal verilmemesi için yaptığım her uygulamayı son derece şeffaf ve aday adayları ile istişare ederek gerçekleştireceğim.
Bu aşamada çalışmalarımıza taban oluşturmak adına aday adaylığı düşünen arkadaşlarımızın mümkün olduğunca erken İl Başkanlığı ile irtibata geçmesi hem kendilerine hem de teşkilatlarımızın yol haritası belirlemesine yardımcı olacağı kanaatiyle şimdiden aday adayı olacak kardeşlerime başarılar dilerim.
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli nin çağrısıyla bizim de Aksaray da ve ilçelerimizde hayata geçirdiğimiz “ Devlet ve millet Bekası için Güç Birliği” çağrımıza ülkesinin ve çocuklarının geleceğinden endişe duyan tüm dava arkadaşlarımızın katılımını bekliyoruz. Arkadaşlarımız ben olsam ne olmasam ne diye değil ben yoksam dava arkadaşlarım bir kişi eksik mücadele ediyor zihniyetinde olmalıdır. Şu kesinlikle bilinmelidir ki bu dönemde partiye omuz vermektense dışarıda duranlar kendi tercihleri öyle olduğu için dışarıdadırlar.Bizim de Genel Merkezimizin de hiçbir dava arkadaşımızı dışlamak uzaklaştırmak gibi bir niyetimiz yoktur.
MHP’de hiçbir zaman fikri bir çatışma, ideolojik bir kavga yaşanmamıştır. Yaşanan çekişmeler yönetim anlayışlarındaki farklılıktan doğmuştur. Fikri ayrışma olmadığına ve ufukta ülkenin kader seçimlerinden birisi göründüğüne göre artık senaryolar üretmenin, yıkıcı eleştiriler yapmanın zamanı değildir.
Sayın Genel Başkanımız güçbirliği çağrısı yaparken
“Davandan hesap sorma, davaya inananlardan hesap sorma. Türkiye'nin çözülüşüne fırsat verme. Soracağın hesabı gel genel başkandan sor! Eğer, kucaklaşma zamanı ise gelin kucaklaşalım. Hesap verme zamanı ise gelin hesabınızı da benden alın" demiştir.
Bu yürekli çağrıyı yapacak başka bir lider yoktur. Lideri böyle söyleyen bir hareketin mensuplarına başka partilerin değirmenine su taşır tarzda yorumlarda bulunmak yakışmaz. Şununla olur, bununla olmaz, diyerek seçim sonuçları üzerinde skor loto oynamaya, kendisi kenarda oturup Teşkilatı, Genel Merkezi, Adayları eleştirmeye niyeti olanlardan ricam ya gelip davalarına omuz versinler, emek versinler, söyleyecek sözleri olsun, ya da gerçekten samimi iseler susup bir kenara çekilsinler. Davası için mücadele edenlerin azmini kırmasınlar, yoluna taş olmasınlar. Bizler iç dinamiklerimiz için gereğinden fazla enerji harcadık. Artık Kucaklaşma zamanıdır. Teşkilatımızın tüm kademelerinde sorumluluk almış tüm yöneticiler yüklendikleri tarihi sorumluluğun bilincindedir ve şu anda kösteğe değil desteğe ihtiyaçları vardır. Günahıyla sevabıyla bu seçim sürecini herkes üzerine düşeni yapmış olarak atlattıktan sonra her türlü eleştiriye açığız. Davamızın ve ülkemizin geleceği fert fert her birimizin geleceğinden çok daha önemlidir.
Bu duygularla aday olmam yönünde destek olan ve teşvik eden tüm dostlarıma yeniden teşekkür eder, yapılacak seçimlerin Aksaray ımıza ve tüm ülkemize hayırlar getirmesini cenabı Allahtan niyaz ederim.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.