Mehmet Zeki Kalya Mardinden Milletvekili Aday Adayı Oldu

Mehmet Zeki Kalya Mardinden Milletvekili Aday Adayı Oldu

Aksaray MÜSİAD Başkanı Mehmet Zeki Kalya görevinden istifa ederek Mardin’den Ak Parti Milletvekili aday adayı oldu.

Aksaray MÜSİAD Başkanı Mehmet Zeki Kalya görevinden istifa ederek Mardin’den Ak Parti Milletvekili aday adayı oldu. MÜSİAD Başkanlığından da istifa eden Mehmet Zeki Kalya Ankara’da çalışmalarını sürdürüyor. MÜSİAD Başkanlığının ise bir süredir yönetim kurulu içinden bir ismin yaptığı öğrenildi.


Aday adaylığı sürecinde MÜSİAD Başkanlığından istifa eden Mehmet Zeki Kalya memleketi Mardin’den Ak Parti Milletvekili aday adayı oldu. Aksaray’da şimdiye kadar Kalya’nın görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olduğunun duyulmaması şaşkınlıkla karşılanırken, istifa eden Kalya’nın yerine yönetimden bir ismin vekaleten görevi yürüttüğü öğrenildi. 17 Martta temayül öncesinde Mardin’de basın mensuplarıyla bir araya gelen Kalya Aksaray’da yaptığı çalışmalardan bahsederek iki ilin birbirine çok benzediğini vurgulayarak hemşehrilerinden destek istedi.


Projelerini detaylı şekilde anlatan Kalya, 2

9 yılında Aksaray’a yatırımcı çekmek amacıyla hazırlamış oldukları 'cazibe merkezi Aksaray' çalışmasının ardından 2
1
yılı sonunda 'tarım ve hayvancılıkta cazibeler' çalışmasını tamamladıklarını belirtti. Kalya, Mardin'le Aksaray arasında ekonomik benzerlikler olduğunu dikkat çekerek ikisi de tarihi koynunda barındıran eski bir medeniyet şehirleri olduklarını dile getirdi. 2

9 yılında hazırlamış oldukları 'cazibe merkezi Aksaray' çalışması ile finans merkezi olan İstanbul'dan Anadolu'ya gelecek olan yatırımcılara ilin tanıtılması ve cazibelerinin ortaya konulması amaçlandığını söyleyen Kalya, Mercedes kamyon fabrikasının Aksaray'da olması hasebiyle otomotiv yan sanayisinde kümelenmenin sağlanması hedeflendiğini ifade etti. Ekonominin içinden geldiği için Mardin'nin de ekonomik olarak kalkınması için elinden geleni yapacağını belirten Kalya, Mardin'nin sadece turizm alanında değil kültür ve ekonomi alanlarında da öne çıkartılmasını sağlayacaklarını ifade etti. Kalya, Mardinli olarak yine Mardinli hemşerileriyle beraber çalışıp işsizliğin önlenmesi için projeler üreteceklerini de sözlerine ekledi.


Aksaray’ın tanınan işadamlarından olan Mehmet Zeki Kalya’nın Ankara’da yoğun bir şekilde Mardin’den sıralamaya girmek için çalıştığı öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.