Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

Madem Öyle İşte Böyle

Aksaray’da geçtiğimiz Perşembe günü Aksaray Yenigün Gazetesi haber merkezi olarak çok özel bir haber yakaladık. Biz bir haberi yaparken elimizde belgeler olmadan yazmayız. Elimizde ki belgelerle beraber önümüzdeki günlerde ayrıntılı olarak yazacağız. Haberi araştırırken bazı kişilerle görüştük. Elimizde konuyla ilgili belgeleri söyleyince arkadaşlar olayı inkar ederek kendilerini aklamak istediler ama nafile. Önce benim şahsi facebook hesabımın şifresi kırılarak samimi olduğum arkadaşlara uygunsuz teklifler yapmışlar ardından bizi tehdit etmeye başladılar bu haberi yayınlamayın.  

Olaylar nereden kaynaklanıyor. Bugün Aksaray Yenigün Gazetemizin internet sayfasında konuyla ilgili bilgiler verdik. Bizi tehdit eden arkadaşlar hemen avukat arama yoluna girmişler kendilerini aklamak ve suçsuz olduklarını ispat etmek istiyorlar ama biz de kapı gibi belgeler var. Buyurun bundan sonra beraber seyredelim gümbürtüyü..

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlayan demokrasi nöbetleri, farklı siyasi düşünceden olanları bir araya getirmişti. Yine bu süreçte yapılan Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitinginde devletin zirvesinin yanı sıra CHP ve MHP liderleri de yer almıştı. Bu Miting, ülkemizdeki birlikte ve beraberlik ruhunu pekiştiren önemli bir etkinlik olmuştur. 25 Ağustos’ta CHP liderinin konvoyuna Artvin’de bir saldırı gerçekleştirilmesi, belki de Türkiye’nin ve siyasilerin bir olmasından kaynaklanmıştı bu olay. Türkiye’de bunlar olurken, Aksarayda bir siyasi parti İl Başkanının, hem PDY/FETÖ hem de Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen iki ayrı kişinin avukatlığını üstlendiği iddia edilen siyasi partinin il başkanın Kamu oyunu, ve ülkeyi yakından ilgilendiren konu hakkında yapılan soruşturmaya müdahil olmak istemesine, Aksaraylılar anlam veremediklerini ifade ederek siyasi parti İl başkanı ne yapmak istiyor?” sorunu yönelttiler.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum