Kredi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Ev ya da araç satın almak, tatile çıkmak ya da ekstra ihtiyaçları karşılamak için banka kredisi kullanmanız gerekebilir.

Bu durumda karşınıza kredi notu sistemi çıkacaktır. Kredi notu kredi talepleri durumunda en çok dikkate alınan faktör oluyor. Artık son derece önemli bir parametreye dönüşmüş olması nedeniyle kredi notu kavramı herkesin aşina olduğu kavramlardan biri olarak değerlendiriliyor. Bu noktada kredi kullanmak için kredi notunun kaç olması gerektiği merak edilebilir.

Öncelikle kredi notunun 1 ile 1900 arasında değiştiğini belirtmemiz gerekiyor. 1 en düşük kredi puanı olurken 1900 de en yüksek kredi notudur. Kişinin kredi puanı 1900’e ne kadar yakınsa bankaya yaptığı kredi başvurusunun kabul edilme olasılığı da o kadar yüksektir. Elbette bankaların kendi kredi tahsis süreçleri değişkenlik gösterebiliyor. Ancak genel olarak kredi notunun 1500 ve üzerinde olması durumunda bankalara yapılan kredi başvurularının kabul edildiği bilgisini de aktarabiliriz.

Burada önemli olan unsur kişinin talep ettiği kredi meblağı ve aynı zamanda başvuru yapılan bankanın alt limitidir. Her bankanın kredi noktasında bir alt limiti bulunuyor. Bu limitin çok üzerinde bir kredi talebi olması durumunda kredi başvurusunun reddedilmesi de gündeme gelebilir. Ancak elbette bankaların kimi zaman esneklik de gösterebildiğini unutmamak gerekiyor. Örneğin bir bankaya yaptığınız başvuru reddedilebilirken bir diğer banka kredi başvurunuzu kabul edebilir. Dolayısıyla her bankanın benzer prosedürler üzerine bir değerlendirme yapıyor olmasına karşın esneklikler gösterebildiğini de unutmamak gerekiyor.

Kredi notunun sorgulanması yani kkb sorgulama için ne yapılması gerektiği konusunda bilgi almak isterseniz Findeks internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu sitede kredi notunun hangi unsurların etkilediği ve aynı zamanda kredi notunun yükselmesi için neler yapılması gerektiği gibi pek çok konuda detaylı bilgiler yer alıyor. Hatta dileyen herkes kredi notunun yükselmesi için Not Danışmanım hizmetinden faydalanıyor. Bu sayede danışmanlar tarafından kişinin tüm mali durumu masaya yatırılıyor ve kredi notunun yükselmesi için yapılması gerekenler belirleniyor. Profesyonel bir hizmet alarak kredi notunun yükselmesini isteyenler bu hizmet hakkında daha detaylı bilgi almak için Findeks internet sitesine tıklayabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.