KOSGEB İle Sözleşme İmzalandı

KOSGEB İle Sözleşme İmzalandı

Girişimcilik Kurslarına başvurular hızla sürerken, ATSO Başkanı Ali ÖZTÜRK ile KOSGEB Aksaray İl Müdürü Hakan KOÇAK kurs sözleşmesini imzaladılar.

Girişimcilik Kurslarına başvurular hızla sürerken, ATSO Başkanı Ali ÖZTÜRK ile KOSGEB Aksaray İl Müdürü Hakan KOÇAK kurs sözleşmesini imzaladılar.


Kursla ilgili açıklama yapan ATSO Başkanı Ali ÖZTÜRK
"Kurslarımıza başvuruları almaya devam ediyoruz. Son başvuru tarihi 1
Şubat'tır. Yoğun bir başvuru trafiği yaşıyoruz. Şu ana kadar başvuru yapanların sayısı 25
kişiyi aştı.


En az ilkokul mezunu olan herkes kurslara başvurabilir. Kursa katılmaya hak kazananların seçmelerini 11 Şubat 2
11 tarihinde KOSGEB müdürümüz ile birlikte yapacağız ve 17 Şubatta kurslara başlayacağız. Seçmelerde gerçekten girişimcilik yapabilecek ve iş kurma arzusunda olan kişilere ağırlık vereceğiz. Ahiler Kalkınma Ajansı ile gerçekleştirdiğimiz bu ilk kurs devresinde 12
kursiyere eğitim vereceğiz. Şubat ayının sonlarına doğru ise İŞKUR'la kurs açacağız. İŞKUR bünyesinde açılacak kurslarımıza sadece işsizler müracaat edebilecek. Bu kursta ise toplam 18
kişiyi eğitme amacındayız. Üyelerimizin ve kurs almak isteyenlerim yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca KOSGEB ve Ahiler Kalkınma Ajansı'na da katkılarından dolayı özellikle teşekkür ediyorum." dediKOSGEB Müdürü Hakan KOÇAK ise "KOSGEB olarak kobilerimizin ihtiyacı olan finansman desteğini sağlamak üzere tüm gayretimizle çalışıyoruz. Aksaray'da yeni kurulan bir merkez olmamıza rağmen kısa sürede esnaflarımızın ve işadamlarımızın ilgisiyle karşılaştık. Bu ilgiden son derece memnunuz. ATSO ile açacağımız kurslardan mezun olanların müdürlüğümüze yapacağı başvurulardan olumlu görülenlere 27.


TL'ye kadar hibe, 7
.


liraya kadar geri ödemeli kredi verebileceğiz. Ali Başkanımın şahsında ATSO'ya ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.