Koçak,''Yapılan sıradan bir protesto değildir''

Koçak,''Yapılan sıradan bir protesto değildir''

Aksaray CHP İl Başkanı Ramazan Koçak şehit cenazesinde saldırıya uğruyan kemal kılıçdaroğlu yapılan olayı kınadı.

Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.  

Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provakasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.

Bu saldırının azmettiricileri bellidir :

Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse ;

Bir takım operasyon kanallarıyla kimler sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa ;

Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse;

Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘İki büyük eserimden biri’ dediği, Cumhuriyet Halk Partisine kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

Toplumumuza kin ve nefret  tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırı da pay sahibidirler.

Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.

Biz, Cumhuriyet Halk Partisinin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. ‘ Gün kızgın demiri soğutma günüyse’ herkes de  buna gore davranmalıdır. Ancak demiri bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya  davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar.

Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır. Kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir.  Bu güvenli zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır.  Ankara Valisi ve İç İşleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözlerde dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

Bu arada Milli Savunma Bakanına da bir sorumuz vardır. Genel  Başkanımızı linç etmek isteyen, ‘o evi yakın’ diye bağıran hainlere dönüp de ‘ mesajlarınızı verdiniz’ demek ne anlama gelmektedir? Bu organize durum ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir ?

Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir.  Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler.

Herkes müsterih olsun bizler ve aziz milletimiz soğuk kanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin  devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.

Teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.

whatsapp-image-2019-04-22-at-12.33.481111.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.