Kerkükte Kaçırılan İşçinin Ailesi: FİDYE VERECEK PARAMIZ YOK

Kerkükte Kaçırılan İşçinin Ailesi: FİDYE VERECEK PARAMIZ YOK

Irakın Kerkük Kentinde silah zoruyla kaçırılan üç işçi Ali Kulaksız (31), Bahtiyar Kılıç (38) ve Muttalip Kütük’ün (20), Aksaraydaki evlerinde tedirgin bekleyiş sürerken, işçiler için 300 bin dolar fidye istenmesi ailelerin acılarını artırdı.


Irak’ın Kerkük Kenti’nde silah zoruyla kaçırılan üç işçi Ali Kulaksız (31), Bahtiyar Kılıç (38) ve Muttalip Kütük’ün (2
), Aksaray’daki evlerinde tedirgin bekleyiş sürerken, işçiler için 3

bin dolar fidye istenmesi ailelerin acılarını artırdı. Eşini en son yaklaşık 2 ay önce izne geldiğinde gördüğünü ifade eden Bahtiyar Kılıç’ın eşi 38 yaşındaki Müşerref Kılıç, ”Benim gecem, gündüzüm belli değil artık. Gözüme uyku girmiyor. Zaten bende öksüz büyüdüm. Yetimliğin ne olduğunu biliyorum. Çocuklarımın babasız büyümesini istemiyorum. İki çocuğum ilkokula gidiyor. Çocuklara, okulda arkadaşları ‘baban kaçırıldı mı diyorlar’. Çocuklarımda bu sözleri duymak istemediği için okula gitmek istemiyor. Çocuklarımın en büyüğü 9 yaşında, en küçüğü 7 aylık” dedi.

3

bin dolar fidye istenildiğini haberlerden duyduklarını ifade eden Kılıç, ”Biz 3

bin doları nereden vereceğiz. Bizim bir kuruşumuz bile yok. Buradan tüm çocuğu olan zenginlere sesleniyorum, ne olur paranız varsa benim kocamı kurtarın. Cumhurbaşkanıma, Başbakanıma sesleniyorum. Ne olur eşimi sağ salim kurtarın” şeklinde konuştu.
Bahtiyar Kılıç’ın ağabeyi 44 yaşındaki Kasım Kılıç da, ”Biz 5 kardeşiz. Maddi durumumuz iyi değil. Bende Bahtiyar gibi kaynakçıydım. İş bulamadığım için şoförlük yapıyorum. Fidye istendiğini de televizyonlardan öğrendim. Biz 4 çocuğu yetim olarak nasıl büyütürüz. Nasıl onların geçimini sağlarız. Devlet büyüklerimizden kardeşimin kurtulması için rica ediyorum. Kardeşim ev satın almıştı. Onun borcunu ödemek için gurbete gitti” diye konuştu.
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.