KAZAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ  TÜYMEBAYEV VALİ ORHAN ÂLİMOĞLU NU ZİYARET ETTİ…

KAZAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ TÜYMEBAYEV VALİ ORHAN ÂLİMOĞLU NU ZİYARET ETTİ…

Kazakistanın Ankara Büyükelçisi Canseyit TÜYMEBAYEV Aksaray Valisi Orhan Alimoğlu nu ziyaret etti.

Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Canseyit TÜYMEBAYEV Aksaray Valisi Orhan ÂLİMOĞLU’nu ziyaret etti. 
Aksaray Üniversitesi tarafından düzenlenen uluslararası konferansa konuşmacı olarak katılan 
Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Canseyit TÜYMEBAYEV Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet SAĞLAM ve beraberinde bir heyet ile Vali Orhan ÂLİMOĞLU’nu ziyaret etti. 

Büyükelçi TÜYMEBAYEV ve beraberindeki heyeti Valilik Makamında kabul eden Aksaray Valisi Orhan ÂLİMOĞLU Kazakistan Büyükelçisi ile bir süre sohbet etti.
Vali ÂLİMOĞLU, ‘Kültürel benzerliği olan insanların ticarette de birbirleriyle anlaşmaları kolay olur.”dedi.
Dost ve kardeş ülkelerin ticari ve kültürel münasebetlerini arttırması gerektiğini, Aksaray Üniversitesinin bu konudaki çalışmalarından memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali ÂLİMOĞLU, “Kültürel benzerliği olan insanların ticareti, birbirleriyle anlaşmaları kolay olar. Bizim ticaret ve kültürel münasebetlerimizi geliştirmemiz için bir sebep yok. Bunları prensipli olarak yapmalı ilişkileri geliştirmeliyiz. Türkiye bu yönde büyük gelişme katediyor. Hükümetimiz, devletimiz bu yönde çalışıyor. İrtibatın herkesle kurulması lazım’dedi.


Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi  Canseyit TÜYMEBAYEV’da yaptığı açıklamada “Tarihimiz ortak, dilimiz kökenimiz ortak, bundan dolayı birbirimize gidip gelmeliyiz. Kazakistan’dan işadamlarımız Türkiye’ye gelirken biz Türkiye’den ülkemizi ziyaret etmelerini bekliyoruz”dedi.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.