Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

KART 68 TUZAK MAKİNESİ Mİ ?
ff>Sevgili Aksaray medya com okuyucuları tüm sevenlerime sevmeyenlerime merhaba.Gününüz aydın ve güzel geçsin diyeceğim.Kaç haftadır kimseye çatmayayım kimsenin etlisine sütlüsüne karışmamayım kimsenin kalbini kıracak söz söylemek istemiyordum lakin bazı haksızlıklar karşısında yetkililerin bunu düzeltmesi lazım.

ff>Aksaray Belediye Başkanlığı ulaşımda  en son teknoloji büyüyen Aksaray hedefiyle halk otobüslerinde yeni bir uygulamaya geçti biliyorsunuz. Bazıları  bu uygulamadaki  sıkıntıları dile getirdiler.6 Tl ye kart alıyorsun üzerine kaç liralık doldurmak istersen ona göre kontör yüklüyorsun çok güzel hiç problem yok.Kullanıma hazır kartlar ; sıkıntı bundan sonra başlıyor.Örnek olarak 1
liralık yükleme yaptırdınız halk otobüsten manyetikten geçirdiniz.1
eksi 1.5 kalır size 8.5 TL.Siz 8.5 T.L kontörüm var diyorsunuz 2.kez halk otobüsüne biniyorsunuz 8.5 eksi 1.5  7.

TL kalması gerekirken kalan kontörünüz 6 TL.Tekrar çarşıdan bindiniz hastaneye veya terminale gittiniz  6 eksi 1.5eşittir 4.5 kalması gerekirken kontörünüzde kalıyor 3.75 onada aldırış etmediniz bnir an önce eve gideyim hava soğuk dediniz.Ertesi gün halk otobüsüne binme ihtiyacınız oldu çünkü kartınız da 3.75 TL var  buyrun hesaplayalım 3.75 eksi 1.5 2.25 Tl kalması gerekirken kartı manyetik okucudan okutuyorsunuz kartın size cevabı kartınızda bakiye kalmamıştır.Ve eliniz cebinize gidiyor otobüsün içinde 1.8 tl ödeyerek otobüsün içinde rezil mi oluyorsunuz zelil mi belli değil.

ff>Bu ne biçim perhiz  bu  ne biçim lahana turşusu .Halkın şikayeti böyleydi aynısını   ben bir saat önce yaşadım yukarda yazdığım rakamlarkartımdaki kontörümün durumu.İlk orta lise de matematik öğretmenlerimiz bize hesaplamayı yanlış öğrettiler veya matematik profösörleri matematikten anlamıyor veya bizim tuzak makinemiz kart 68 te düzeltilmesi gereken işlemler var.Otobüs şoförü gayet nazik bir şekilde beyefendi kartın arkasındaki numarayı arayın onlar duruma müdahale ederler hata düzeltilir dedi.Hemen halk otobüsündeyken numarayı aradım cevap şu lütfen mesai saatleri içerisinde arayınız veya mesaj bırakınız....Buyrun arkadaşlar manzaraya

ff>Sevgili Aksaraylılar yukardaki hesaplamada yanlışsam bana suçlu deyin razıyım cezama eğer bu konuda doğruysam yetkililerin buna dur demesi lazım.Sayın Belediye başkanımız ve Başkan yardımcıları üniversite mezunları matematiği benden daha iyi biliyorlar.

ff>Aldatıyor muyuz aldanıyor muyuz bunla ilgili ayetler ve hadisler var ilgililer bu konuda da bilgisahibi...

ff>Prof.Dr Osman Eskicioğlu makalesinde şöyle açıklıyor:

ff>"Hâlbuki bizim anlayışımıza göre makamlar yükseldikçe sorumluluk da artar. Onun için Rabi İbn Ziyad el-Harisi Hz. Ömer'e gelip "Fırat kenarında bir koyun kaybolsa, Kıyamet günü senden onun mutlaka sorulacağını bil" demişti. Milli şairimiz Mehmet Akif de bu konuyu mısralarında şöyle dile getirmektedir.

ff>"Kenar-ı Dicle'de bir kurt aşırsa bir koyunu,

ff>Gelir de adl-i İlahi sorar Ömer'den onu"

ff>Tek cümleyle ifade etmek gerekirse İslam'ın devlet-sorumluluk anlayışı ile bugünkü anlayış ve uygulama arasında dağlar kadar fark vardır."

ff> 

ff>Yorum sizin sevgili Aksaraylılar

ff> 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.