Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

KARŞILAŞTIRMALAR


 


  Sevgili Aksaray medyacılar bir cumartesi sabahıyla herkese merhaba.Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır herhalde.Mart ayı vergi ayı dert sıkıntı ayı.Tıp Fakültesi açılması için yapacağımız çalışmalar hız kesmeden devam  ediyor.        Bazı insanlar bize boş bir hayalin içerisindesiniz derse de bunu başta Rabbim biliyor hangi niyetle bu çalışmayı başlattığımızı inşallah muvaffak oluruz.


  Tıp Fakültesi olan illeri yazmıştım Bunlardan birisi Düzce Tıp Fakültesi 1992 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuş ve ilk öğrencisini 1996 yılında almıştır. Tıp Fakültemiz 2

6 yılında çıkan 5467 sayılı kanunla yeni kurulan Düzce Üniversitesi’ne bağlı olarak eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.
        Fakültemizde Entegre Eğitim Sistemi içinde Ulusal Çekirdek Eğitim Programı uygulanmaktadır. Bu eğitim sisteminin başlıca özelliği Dönem I, II, III derslerinin anabilim dallarına göre değil, konulara göre verilmesidir. Tıp Fakültesi ilk mezunlarını 2

1–2

2 eğitim öğretim yılında vermiştir. 
       Tıp Fakültesi bünyesinde yılda 3 sayı olarak ̶
;Düzce Tıp Fakültesi Dergisi” ile ̶
;Konuralp Tıp Dergisi” adında 2 ayrı bilimsel dergi çıkarılmaktadır. Tıp Fakültesi Dergisi 1999 yılından günümüze 27 sayı olarak yayınlanmış ve elektronik ortamda yayınlarını okuyucuları ile paylaşmaya başlamıştır. Her iki dergide  İndex Copernicus Doaj, Ulakbim Türk Tıp Dizini, Pleksus Türk Medline ve Ebsco indexleri tarafından taranmakta olup, Uluslararası hakemli dergi statüsündedir.
       Nitelikli bir tıp eğitimi için; kaliteli öğrenci, iyi bir fiziki alt yapı ve olağanüstü sıcak, etkin öğrenci-öğretim üyesi iletişimi amaçlanmaktadır. Hizmetin niteliği yönünden bölgenin sağlık alanına yönelik beklentileri de cevaplamaya çalışılmaktadır. Hastane, morfoloji binası ve merkezi dersliklerde yürütülen hizmetlerde modern laboratuvarlar, projeksiyonlu- mikrofonlu amfilerde modern cihazlarla uygulamalı ve teorik eğitim-öğretim uygulanmaktadır.


Düzce ilinin toplam nüfusu adrese dayalı nüfus kayıt sistemi veri tabanına göre 2

9 yılında 335.156 kişidir. Düzce ili nüfusunun % 56,88′i (19
.625) şehirde, % 43,12′si (144.531) köylerde yaşamaktadır.


         Aksaray ilinin toplam nüfusu ise  adrese dayalı nüfus kayıt sistemi veri tabanına göre 2

9 yılında 388.9
7 kişidir. Aksaray ili nüfusunun % 59,36′sı (225.727) şehirde, % 4
,64’ü (153.18
) köylerde yaşamaktadır.


  Kars Nüfusu; 2


yılında yapılan genel nüfus sayımına göre 325.864 olan toplam nüfusun 142.145'i (% 4362) il ve ilçe merkezlerin 183.719'zu (% 5638) ise köylerde yaşamaktadır. Kars merkez ilçe 1 14.919 toplam nüfusu ile ilin toplam nüfusunu % 3527'sine sahiptir.


  Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven, Kars’ta Kafkas Üniversiteler Birliği’nin kurulduğunu söyledi.TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ 2
1
  yılı EKİM AYINDA AÇILACAK
Kars Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Salih Otlu, yapımı devam eden KAÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Ekim ayında hizmete açılmasını beklediklerini söyledi. (Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi açılalı 2 yıl oldu )


  Kars Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesinde olan bölümlerTemel Tıp Bilimleri Anabilim Dalları
  BÖLÜM BAŞKANLIĞI


  ANATOMİ ANABİLİM DALI


  BİYOFİZİK


  BİYOİSTATİSTİK VE TIBBI BİLİŞİM


  TIBBI BİYOKİMYA ANABİLİM DALI


     Klinik Biyokimya


  TIP TARİHİ VE ETİK


  HİSTOLOJİ-EMBİRYOLOJİ


  FİZYOLOJİ


     Nörofizyoloji


     Spor Fizyolojisi


  TIBBİ MİKROBİYOLOJİ


     Bakteriyoloji


     Temel İmmünoloji


     Tıbbi Mikoloji


     Tıbbi Parazitoloji


     Klinik Mikrobiyoloji


     Tıbbi Viroloji


  FİZYOLOJİ
   Karşılaştırmalar böyle selam sevgi ve dua ile 


 


 


 


Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum