Işılay Saygın dan Belediye Başkanı Nevzat Palta ya Süpriz Ziyaret

Işılay Saygın dan Belediye Başkanı Nevzat Palta ya Süpriz Ziyaret

Anavatan Partisi döneminde 5 kez milletvekili seçilen ayrıca Çevre Bakanlığı ve Kadından Sorumlu Devlet Bakanlığı görevi yapan Işılay Saygın, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Anavatan Partisi döneminde 5 kez milletvekili seçilen ayrıca Çevre Bakanlığı ve Kadından Sorumlu Devlet Bakanlığı görevi yapan Işılay Saygın, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.


 Eski Bakan Saygın Başkan Nevzat Palta’yı ziyareti sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi ̶
;Aksaray Belediye Başkanımızı ziyaretten büyük mutluluk duydum. Eski bir Belediye Başkanı olarak Aksaray halkının kendisini sevmesinden gurur duydum. Sayın Orhan Ağaçlı’da benim çok sevdiğim bir büyüğüm. Orhan Ağaçlı’nın Aksaray için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Allah uzun ömürler versin. Aksaray’ı Aksaray yapan değerlerimizden biridir. Aksaray’ı yakinen tanımak benim için büyük bir mutluluk oldu. Mimar olarak Selçuklunun eserlerini görmekten de çok büyük mutluluk duydum. İnşallah bunu Gazetemiz Yeni Asır’da değerlendireceğim. İzmir halkı da böylelikle Aksaray’ı yakından tanıma fırsatını bulacak.


Bu arada ben Aksaray’a kısa bir dönem geldim ama kaç kişi ile konuştuysam herkes Aksaray Belediye Başkanımızı takdirle andı. Bundan büyük mutluluk duydum. Bir belediye Başkanına da halkı tarafından takdir edilmesi yakışır. Bu açıdan hem Aksaray halkını hem de Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum.


Belediye Başkanı Nevzat Palta, ise eski Bakan Işılay Saygın’ın sürpriz ziyaretinden memnun olduğunu ifade ederek şunları söyledi ̶
;Ben Eski Bakanlarımızdan Işılay Saygın hanımefendinin ziyaretini sürpriz olarak gördüm. Kapıyı açınca Sayın Bakanı karşımızda gördük. Öncelikle kendilerine Aksaray’ımıza ve Belediyemize hoş geldiler diyorum. Bizim gençlik yıllarımızda ve memuriyet yıllarımızda Anavatan partisinin iktidar olduğu o dönemlerde çok güzel hizmetler yaptığını yakinen biliyoruz. O dönemlerde hem Başbakanlık, hem de Cumhurbaşkanlığı yapan Allah Rahmet eylesin Sayın Turgut Özal’ın döneminde Işılay Saygın hanımefendi aktif bir politikacı ve aktif bir bakandı. Tabi siyasetin duayenlerinden birisi diyebiliriz. İmar müdürlüğünden Belediye Başkanlığına, 5 dönem milletvekilliklerine ve Bakanlıklara kadar uzanan çok uzun dönem İzmir’e ve Ülkemize hizmet etmiştir. Hem bayan olacaksınız hem de milletvekilliği ve bakanlık görevleri yapacaksınız hakikaten büyük bir şans olarak değerlendiriyorum. Anavatan dönemi Türkiye için çok büyük bir şanstı. Bu vesileyle Eski Bakanımız Sayın Işılay Saygın Hanımefendiye tekrar Aksaray’ımıza hoş geldiniz diyorum”.


Belediye Başkanı Nevzat Palta, eski Bakan Işılay Saygın’a Aksaray’a ve şahsına yaptığı ziyaretin anısı olarak bir Taşpınar minder halısı hediye etti. Eski Bakan Saygın, Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya bu güzel jestinden dolayı teşekkür ederek başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.