İl Hakem Kurulu Kokart Takma Töreni  Renkli Geçti

İl Hakem Kurulu Kokart Takma Töreni Renkli Geçti

Aksaray İl Hakem Kurulu geçtiğimiz akşam HİF hakemliğinden İl hakemliğine terfi eden hakemlere kokartlarının takılmasının yanında hakemlerin kaynaşması için Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi yemek salonunda hakem gecesi düzenledi..

Aksaray İl Hakem Kurulu geçtiğimiz akşam HİF hakemliğinden İl hakemliğine terfi eden hakemlere kokartlarının takılmasının yanında hakemlerin kaynaşması için Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi yemek salonunda hakem gecesi düzenledi.. .


Hakem gecesinde Aksaray’da görev yapan hakemler ve gözlemcilerin çoğunluğu katıldı. hakem gecesinin onu konukları olarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Ümit Uztürk, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Erdal Güçlüer, Gençlik ve Spor İl Müdürü vekili Oktay Atalan ,ASKF Başkanı Cavit Kılıç,Aksaray Eski İl Hakem Kurulu Başkanı ve Aksaray Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Metin Güzel Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü ve TTF Temsilcisi Bülent Tırnaksız, Yeni Aksarayspor Kulüp Başkanı Ali Karakuş , Yeni Aksarayspor As Başkanı Murat Özçelik ,Futbol İl Disiplin Kurulu Başkanı Özkan Doygun, Üye Aydın Akın, Futbol İl Tertip Komitesi Üyeleri Feyzullah Arıbaş , Sıtkı Demir, Mesut Örkçü, ASKF Başkan Yardımcısı Ferit Gemici, Aksaray HİF temsilcisi Adil Bölükbaş katıldı.Hakem gecesinde ilk konuşmayı yapan İl Hakem Kurulu Başkanı Şükrü Okur yaptığı konuşmada; Öncelikle bütün misafirlerimize düzenlediğimiz İl Hakem Kurulu Kokart Takma Töreninde ve hakem gecemizde bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum.


İl Hakem Kurulu 2

9 yılının ağustos ayında göreve geldi. Göreve başladığımız tarihte hizmeti sunacak hakem sayısının nicel olarak yetersiz olduğunu belirledik. O dönemlerde bütün zorluklara rağmen özveri ile çalışmalarımızı yürüttük. Bugün buradaki nicel durumumuzu değerlendirdiğimizde ise herkesin göreceği gibi hakem camiasının büyüdüğü açıkça görülmektedir. Büyümemiz gerçekleşirken aile olabilme hedefini de amaçlarımızın en başına yerleştirdik. Şu an daha büyük bir aile olduğumuzu rahatlıkla dile getirebilmekteyim. Bu gelişmeler biz İl Hakem Kurulu kadar eminim Aksaray futbol kamuoyunu da mutlu etmektedir.Aksarayımız’da futbolun gelişebilmesi ve önemli başarılar yakalayabilmesi için futbolun önemli bir ayağı olan hakem sorunu konusuna ciddiyetle eğildik. Bizim için önemli olan sadece nicel olarak büyümek değildi. Nicel büyümenin yanında niteliğin de artması temel amaçlarımızdan olmuştur. Bunun gerçekleşebilmesi için kısa dönemde yoğun çalışmalar yaptık. Bu yöndeki çalışmalarımızı da kesintisiz olarak devam ettiriyoruz. Burada sadece bizim istek ve çabalarımızın yeterli olmayacağını da biliyoruz. Aksaray’da futbolla ilgisi olan-olmayan bütün herkesin katkılarını da beklemekteyiz. Bu katkıların her geçen gün daha da artarak büyüyeceğini umuyorum. Bütün bu çalışmalar ve ortak amaçlarla Aksaray futbolunun daha da ileriye gideceğini düşünüyorum” dedi.


İl Hakem Kurulu Başkanı Şükrü Okur’un konuşmalarının arından ASKF Başkanı Cavit Kılıç kısa bir konuşma yaptı. Kılıç “ böyle bir gecede hakemler ve spor camiasını buluşturan İl Hakem Kuruluna yürekten teşekkür ediyorum. Hakem arkadaşlarımın yönetimlerinde biraz daha dikkatli olmaları halinde daha başarılı olacaklarını belirtmek isterim. bir çok sıkıntı yaşadıkları gerçek. Ancak daha dikkatli ve cesaretli olmaları halinde de ise bu sıkıntılarda ortadan kalkacaktır. Futbol camiasının önemli halkalarından olan hakemlerimize bir kez daha başarılar diliyorum ve her zaman desteğimizi esirgemeyeceğimiz hatırlatıyorum ”dedi.İl Hakem Kurulu Kokart Takma Töreni ve e Hakem gecesinde final konuşmasını yapan Arif Ümit Uztürk “ Hakem gecesini tertip eden İl Hakem Kurulu Başkanımız Şükrü Okur’a teşekkür ediyorum. Hakemlik geçekten çok zor bir meslek. hakemlerimizin daha başarılı olması için bütün kulüp yöneticilerimizin ve futbolcuların yardımcı olmaları gerekir . Aksaray futbolunun başarılı olması için el birliği ile mücadele etmeliyiz. Hakemlerimiz bir çok olumsuzluklara rağmen düdük çalıyor. . Belki de aldıkları para tatmin etmese de bir sevgi ve aşk ile zorluklara göğüs geriyorlar. Burada bütün kulüplere seslenerek futbol sahalarında yaşanan çirkin görüntüleri el birliği ile ortadan kaldırmak ve hakemlerin daha rahat düdük çalmaları için futbolda şiddetin önüne el birliği ile geçmeliyiz. Hakemlerimiz diğer yıllara oranla büyük bir gelişme kaydetti. bunda İl Hakem Kurulu Başkanımız Şükrü Okur’un emeği büyük. v var . Bu gelişme başarıya da yansıyacak ve önümüzdeki yıllarda hakemlerimiz daha başarılı olacaktır.. Bütün hakemlerimize başarılar dileyerek Aksaray’a güzel bir ivme kazandıracaklarına ve diğer illere Aksaray hakemlerinden övgü ile bahsettireceklerine inanıyorum. Aksaray’da amatör futbolun iyi bir yerlere gelmesi için mücadelede eden ASKF Başkanı Cavit Kılıç, Futbol İl Temsilcisi Ertümen Buğday ve bütün kulüplerimize , hakemlerimizi teşekkür ediyorum” dedi.Konuşmaların ardından HİF hakemliğinden İl hakemliğine terfi eden hakemlere kokartları takıldı. Kokart takma töreninde çiçeği burnunda İl Hakemleri Fatih Coşkun’a Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Ümit Uztüük, Yunus Sürücü’ye ASKF Başkanı Cavit Kılıç, Ali Şakır’a TFF Temsilcisi Bülent Tırnaksız, Mehmet Ali Savaş’a Futbol İl Disiplin Kurulu Başkanı Özkan Doygun, Serkan Sağlık’a Yeni Aksarayspor Kulüp Başkanı Ali Karakuş, Osman Faruk Bakan’a Gençlik ve Spor Şube Müdürü Erdal Güçlüer kokartlarını taktı
İl Hakem Kurulu Kokart Takma Töreninin ardından hakemler birbirinden güzel müzik eşliğinde eğlenerek stres attılar. Hakem gecesi gecenin ilerleyen saatlerinde mutlu bir şekilde sona erdi.


HABER- FOTO : HAMİT MAVİLİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.