Gökten ÖZTÜRK

Gökten ÖZTÜRK

İBRESİ YÜKSELEN BİR BAŞKAN

Aksaray'da gündemi takip eden kaç kişi var Aksaray’la ilgili gazetelerde çıkan veya internetteki Aksaray haberlerine ne kadar duyarlıyız öylesine mi göz gezdiriyoruz yoksa sıkı bir okuyucu muyuz.Aksaray' da  gündemi sıcak takip edenleri araştırdım bazı kişilerle telefonla görüştüm sokaktaki vatandaşla konuştum ilginç yorumlar aldım.


Ak Parti’nin saflarında yer alan sayın Avukat İbrahim Ergin Aksaray’da ne var ne yok satırı satırına takip ediyor hiçbir siyasi açıklama yapmıyor ama bazı çevreler  kendisinden oldukça söz ediyor.Aksaray’ın resmi kurumları basın birimleri önemli paragrafları amirlerine A4 kağıdına dosyalıyor  ve kendilerine sunuyorlar.


Sokaktaki vatandaş ise o kadar umursamıyor Aksaray'ın gündemini Aksaray Sanayi Sitesi esnafı Aksaray Belediyesi ile aralarındaki problemi çözebilmek için yetkililerin kendilerine uygun açıklama yapmasını görmek için Aksaray'ın mahalli gazetelerini hergün okuyorlar acaba bizle ilgili birşey var mı diye.


Siyaset ortamında ise Aksaray’lı vatandaşlarımız AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsında   hala  kendisini seviyor   lakin Aksaray'ın seçilmişlerine tepkililer aradıklarını bulamamışlar.Aksaray Belediyesinin halk otobüslerinde yeni başlattığı uygulama halen sorunlu yerine oturmadı vatandaş Kart 68 kullanmak istemiyor.Özellikle belirtmek isterim ki ̶
;Kart 68” dolum istasyonlarında sıkıntılar çözülememiş.Geçenlerde elime ̶
;Kart68” aldım dolum yapmak için bir istasyona girdim,dolum istasyonunun sahibi ayriyeten telefon işleriyle ugraşıyor dedim bana 3 tl’lik bakiye yükle ,bana dediği kelime en düşük 5 TL yükleyebiliyoruz.Buradan yetkililere sesleniyorum bana sadece bir konuyu aydınlatın bu dolum istasyonları denetleniyor mu? Dolum istasyonları kafalarına göre nasıl uygulama yapabilir.Fırsatçılık yapmayalım.Adaletli olalım


Zaman zaman telefonla veya yüz yüze görüştüğüm kişilerden biri Aksaray MHP İl Başkanı Dr.Rıfkı Karabatak'a  kendisine birşey sormak için dün cep telefonunu aradım.MHP'li Ereğli Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Oprukçu ile Ankara'ya gidiyormuş.Yoğun olmasına rağmen Sayın Dr.Karabatak'la epeyi sohbet ettik konuştuk ileriki zamanlarda MHP Aksaray İl Başkanı Dr.Rıfkı Karabatak köşemin konuğu olacak Aksarayla ilgili düşüncelerini size aktaracağım.


2 Hafta önce Ak Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı  ile ayak üstü konuştuk parti çalışmalarının yoğunluğundan bahsetti  Aksaray'ın Aksaraylının sorunlarını ve hizmette neler yapabiliriz diyerekten kendi işyerinde bile göremiyoruz.


Dün bayağı yoğun görüşmelerim oldu.Esnaf sanatkarlar Odası Başkanı sayın Doğan Ceylan ,Mimar Bahadır Özkan ve diğer arkadaşlar.


Bundan önceki yazımda Parti İl Başkanlarının ve aday adaylarının 2
14 yerel seçimlere yavaş yavaş hazırlandıklarını söylemiştim.Öyle renkli aday adaylarıyla karşılaşacağız ki seçim süreci başlamadan çalışmalarını göreceğiz.


Ama şu an size şunu söyleyeyim  tanıdığım ve tanımadığım görüştüğüm kişilerde Aksaray'da ibresi yükselen parti Milliyeçi Hareket Partisi ve Aksaray İl Başkanı Dr.Rıfkı Karabatak demek ki gündemi yakından takip eden ve ona göre basın toplantısı yaparak açıklamalar yapan Dr.Rıfkı Karabatak mış ibresi yükselmekte haklı.


MHP MYK Üyesi Turan Yaldır'la geçtiğimiz günlerde bir açılışta görüştük.Önümüzdeki haftalarda Turan Yaldır’la özel röportaj yapacağız ve ayrıntılı bir şekilde Turan Yaldır’ı tanıma fırsatı bulacağız.


Bu günlükte  bu kadar beni seven ve sevmeyen herkese teşekkür ediyorum ve sizi Allah'a emanet ediyorum sevgiyle kalın


    


7-CA
E-42D2-BF39-B33AF135CC4D>

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.