HUZURLU AİLE VE MUTLU EVLİLİK OKULU’NUN 2.Cİ DÖNEMİ

HUZURLU AİLE VE MUTLU EVLİLİK OKULU’NUN 2.Cİ DÖNEMİ

AKSARAY BELEDİYESİNİN “HUZURLU AİLE VE MUTLU EVLİLİK OKULU’NUN 2.Cİ DÖNEMİ İÇİN KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Aksaray Belediyesinin Aksaray’da ilk kez başlattığı “Huzurlu Aile ve Mutlu Evlilik Okulu“uygulamasına vatandaşlar çok büyük ilgi gösteriyor.
İlk olarak 5
kişinin katıldığı Okulda, Mutlu ve Huzurlu olmanın sırrını öğrenen vatandaşlar, kendilerine bu imkânı sağlayan Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür etmişlerdi.
Vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine Aksaray Belediyesi Huzurlu Aile ve Mutlu Evlilik Okulunda ikinci dönem kayıtlarını başlattı. Okula ilgi duyan vatandaşlar Aksaray Belediyesine müracaat ederek kolaylıkla kayıtlarını yaptırabilecekler.

Öğretim görevlisi ve İletişim uzmanı Fatih Akbaba, “Huzurlu Aile ve Mutlu Evlilik Okulu“ile Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın öncülüğünde insanlara çok faydalı bir hizmet verildiğini söyledi.

İletişim Uzmanı Akbaba, Aksaray’da yaşayan insanların evlilik öncesi ve sonrası mutlu bir yaşam sürmesi, Evlilik düşünen insanlara evlilik öncesi korkularını yenmelerinde, özellikle de evli olan ailelerin kendi iç iletişimlerini sağlamlaştırarak çocuklarını güvenli bir geleceğe hazırlamalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

Akbaba açıklamasında sözlerini şöyle sürdürdü “Şu bilinmeli ki ülkemizdeki boşanmalar bir hayli fazla artmaktadır. Bizim amacımızda Aksaray Belediyesi ile yapmış olduğumuz bu görüşmeler neticesinde bu boşanmaların önüne nasıl geçeriz? Evlilik düşünen insanlara evlilik öncesi korkularını yenmelerinde özellikle de evli olan ailelerin kendi iç iletişimlerini sağlayarak çocuklarını güvenli bir geleceğe hazırlamalarını amaçladık ve bunda da oldukça başarı sağladığımızı düşünüyoruz. Çünkü ezber bozan ifadelerle gidiyoruz. Ve bazı yanlış gerçekleri değiştirip, doğru gerçekler üzerine hayat kurmalarını amaçlıyoruz. Zaten birçok arkadaşımız buradan çıkarken yüzleri gözleri gülüyordu. Aldıkları bu eğitimi hayatlarında uygulayabilecek kolaylıklarla ve yöntemlerle anlattığımız içinde bunu çok rahat şekilde uygulayacaklarını düşünüyorum İkinci dönem kayıtlarımız başladı. Yeni öğrencilerimizle huzurlu aile ve mutlu evlilik üzerine karşılıklı diyalog sağlayacağız. Ben bu vesileyle Belediye Başkanımız Sayın Nevzat Palta’ya vatandaşına, halkına bu imkânı verdiği için çok teşekkür ediyorum.”

Aksaray’da sosyal belediyeciliğe de öncülük eden Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, toplumumuzda aile olmanın ve aile değerlerinin korunmasının çok önemli olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi “Aksaray Belediyesi olarak Aksaray’da bir ilki daha gerçekleştirdik.. “Huzurlu Aile ve Mutlu Evlilik Okulu” projemiz çok büyük ilgi gördü. Öğretim görevlisi ve İletişim uzmanı Fatih Akbaba Mutlu aile projemizde yeni evlenecek çiftlere evlilik öncesi eğitim veriyor.. Nasıl bir eş, nasıl bir aile? Eşler ve çocuklar arasındaki diyaloglar, mutlu bir aile için eşlerin birbirini tanıması ve çocuklarını anlaması gibi temel konular yer alıyor.. Yarınlarımız, geleceğimiz için düzgün insanların yetişmesi lazım. O nedenledir ki bizim amacımız evlilik yolunda adım atanlara ve evlilere yönelik karşılaştıkları sorun ya da karşılaşabilecekleri sorunları aşmada yardımcı olmak. Verilen bu eğitimler vesilesiyle sosyal sorumluluğu yerine getirebilmektir. “

“Huzurlu Aile ve Mutlu Evlilik Okulu” projemize İlk etapta 5
hemşerimiz katılmış ve başarıyla mezun olmuştu Hepside bu proje sayesinde çok güzel bilgilere sahip olduklarını dile getirerek memnun olduklarını ifade ettiler İnşallah Değerli hemşerilerimizin katılımı ile bu uygulamamızı devam ettireceğiz”.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.